PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marzena Dominiak z medalem „Merito de Wratislavia”

Autor: miro • Źródło: ms
24-09-2021, 07:43
Prof. Marzena Dominiak z medalem „Merito de Wratislavia” Prof. Marzena Dominiak z medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”
Prof. Marzena Dominiak została wyróżniona medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” oraz statuetką Super Diamentów.

Prof. dr n. med. Marzena Dominiak znalazła się wśród piętnastki laureatów uhonorowanych w trakcie 43. Wrocławskiej Księgi Pamięci. Zamiarem pomysłodawców i organizatorów tego projektu  było podziękowanie osobom, które wykorzystując swoje: wiedzę, umiejętności i siły fizyczne - walczyli z pandemią COVID-19.

Prof. Marzena Dominiak, nie zważając na wybuch pandemii, nie tylko nieprzerwanie leczyła pacjentów, ale także aktywnie brała udział we wszystkich pracach, inicjatywach i akcjach, których celem było jak najszybsze opanowanie paniki, występującej także wśród lekarzy dentystów. Uczona wskazywała techniki, sposoby, metody, które w szczególnej sytuacji epidemicznej pomagałyby lekarzom dentystom w bezpiecznym powrocie do pracy.

Laureatka wyróżnienia wielokrotnie występowała w mediach w roli eksperta, który w najtrudniejszych dniach nie tracił głowy i merytorycznie wskazywał drogi rozwiązania problemów.

Prof. Marzena Dominiak przygotowała rekomendacje grupy roboczej PTS w sprawie postępowania w gabinetach stomatologicznych w okresie podwyższonego zagrożenia epidemicznego. Doprowadziła do pojawienia się zasad ortodontycznego leczenia pacjentów w czasie pandemii COVID-19.

Prof. Marzena Dominiak kieruje Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, sprawuje funkcję prezydenta PTS, jest członkinią Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   UM we Wrocławiu   Marzena Dominiak   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH