Prof. Marzena Dominiak, kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, prezydent PTS - została wybrana na drugą kadencję do grona członków Komitetu Edukacyjnego FDI. Głosowanie odbyło się w trakcie Kongresu FDI, który odbywał się w Sydney (26 - 29 września). 

Głównymi zadaniami stałego Komitetu Edukacyjnego FDI jest przede wszystkim czuwanie nad poziomem merytorycznym corocznych Kongresów FDI. Jego członkowie stoją za wyborem tematyki oraz składem prelegentów. Ich zadaniem jest także kreowanie polityki edukacyjnej FDI oraz podejmowanie i rozwiązywanie istotnych problemów w zakresie edukacji stomatologicznej.

W ostatnich latach członkowie KE pracowali m.in. nad przedstawieniem kompleksowej polityki w zakresie stomatologicznej profilaktyki onkologicznej.

Prof. Marzena Dominiak jest członkiem Komitetu od września 2017 r. wówczas do wyboru doszło w trakcie obrad Światowego Parlamentu FDI, który odbył się w Madrycie.

Czytaj także: Dr Anna Lella członkiem zarządu FDI

Przypomnijmy, że do września 2022 r. dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej jest członkiem prestiżowego Dental Practice Committe Światowej Federacji Dentystycznej FDI.