PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marzena Dominiak ponownie wybrana do Komitetu Naukowego FDI

Autor: miro • Źródło: ms
30-09-2021, 11:53
Prof. Marzena Dominiak ponownie wybrana do Komitetu Naukowego FDI II kadencja prof. Marzeny Dominiak jako członkini Komitetu Naukowego FDI (fot. FB)
Przytłaczającą większością głosów prof. Marzena Dominiak wybrana została na drugą kadencję do składu Komitetu Naukowego FDI.

Prof. Marzena Dominiak, kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, prezydent PTS - została wybrana na drugą kadencję do grona członków Komitetu Edukacyjnego FDI. Głosowanie odbyło się w trakcie Kongresu FDI, który odbywał się w Sydney (26 - 29 września). 

Głównymi zadaniami stałego Komitetu Edukacyjnego FDI jest przede wszystkim czuwanie nad poziomem merytorycznym corocznych Kongresów FDI. Jego członkowie stoją za wyborem tematyki oraz składem prelegentów. Ich zadaniem jest także kreowanie polityki edukacyjnej FDI oraz podejmowanie i rozwiązywanie istotnych problemów w zakresie edukacji stomatologicznej.

W ostatnich latach członkowie KE pracowali m.in. nad przedstawieniem kompleksowej polityki w zakresie stomatologicznej profilaktyki onkologicznej.

Prof. Marzena Dominiak jest członkiem Komitetu od września 2017 r. wówczas do wyboru doszło w trakcie obrad Światowego Parlamentu FDI, który odbył się w Madrycie.

Czytaj także: Dr Anna Lella członkiem zarządu FDI

Przypomnijmy, że do września 2022 r. dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej jest członkiem prestiżowego Dental Practice Committe Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   FDI   Marzena Dominiak  

POLECAMY W SERWISACH