PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Lior Shapira prezydentem Europejskiej Federacji Periodontologii

Autor: miro • Źródło: ms
29-03-2021, 09:38
Prof. Lior Shapira prezydentem Europejskiej Federacji Periodontologii Prof. Lior Shapira podczas szczepienia przeciwko COVID-19 (źródło: FB)
Prof. Lior Shapira, związany z Wydziałem Medycyny Stomatologicznej w Hadassah - University Medical Center w Jerozolimie, wybrany został na prezydenta Europejskiej Federacji Periodontologii.

- Na moich barkach spoczywa duża odpowiedzialność, ale jestem pewien, że podołam – zakomunikował po wyborze prof. Lior Shapira.

Federacja jest organizacją non-profit, której celem jest promowanie świadomości i znaczenia zdrowia dziąseł oraz jego związku ze zdrowiem ogólnym.

Założona 30 lat temu organizacja, reprezentuje ponad 16 tys. dentystów i specjalistów ds. zdrowia jamy ustnej głównie z Europy. 

Nowo wybrany prezydent powiedział, że w tym roku skupi się na celu, jakim jest zwiększenie wpływu kobiet w badaniach naukowych.

- Lata 2021 i 2022, pod moim przewodnictwem, będą latami powrotu do normalności. Musimy znaleźć sposób, aby wrócić do normalnego życia, zachować tradycję EFP i wzmocnić poczucie wspólnoty. Moją wizją jest utrzymanie EFP jako wpływowej siły napędowej periodontologii na całym świecie. Strategia polega na skupieniu się na poprawie poziomu zdrowia przyzębia. W tym celu musimy znaleźć sposoby współpracy z lekarzami rodzinnymi, którzy są pierwszą linią leczenia, a taka dobra współpraca będzie procentować - zapewniał prezydent EFP. 

- W Federacji moim celem jest wzmacnianie wpływu periodontologów. Mamy nowe pokolenie wysokiej jakości profesjonalnych kobiet, ale nadal są one niedostatecznie reprezentowane na forach zawodowych - nadszedł czas, aby to zmienić - uważa prof. Lior Shapira. 

- Od wielu lat zajmuję się badaniami periodontologicznymi i periodontologią kliniczną. W swojej karierze pełniłem funkcję dyrektora programowego, przewodniczącego wydziału i prodziekana. We wszystkich tych rolach pracowałem jako gracz zespołowy z kolegami i studentami, wierząc, że siła zespołu jest silniejsza niż jednostki. Jako były przewodniczący stowarzyszenia narodowego mam dogłębną wiedzę na temat potrzeb społeczeństw i tego, jak EFP może z nimi współpracować - zapewniał prof. Lior Shapira. 

EFP to jedna z największych organizacji stomatologicznych w Europie, zrzeszającą 30 krajowych stowarzyszeń przyzębia oraz siedmiu międzynarodowych członków stowarzyszonych z całego świata. EFP promuje Światowy Dzień Zdrowia Dziąseł (każdego roku 12 maja). 

Prezesem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego jest prof. dr hab. n. med. Renata Górska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Renata Górska   periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH