PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Produkty z portfolio Orbit ze znakiem PTS

Autor: miro • Źródło: ms
08-12-2020, 07:39
Produkty z portfolio Orbit ze znakiem PTS Guma do żucia z rekomendacją PTS (fot. unsplash)
Bezcukrowe gumy Orbit Spearmint i Peppermint oraz Orbit for Kids otrzymały rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jest to oficjalne potwierdzenie, że produkty te pełnią ważną rolę w codziennej higienie jamy ustnej.

Żucie bezcukrowej gumy przez kilka minut po posiłku jest optymalnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie ma możliwości wyszczotkowania zębów. Dzięki tej czynności aż 10-krotnie zwiększa się wydzielanie śliny, co pomaga zneutralizować kwasy osadu nazębnego mogące atakować szkliwo. Bezcukrowa guma do żucia pomaga także usunąć resztki żywności pozostałe po jedzeniu, zmniejszając ryzyko powstania próchnicy. Dlatego właśnie PTS rekomenduje Orbit Spearmint, Peppermint oraz Orbit for Kids w profilaktyce zdrowych i czystych zębów.

- Znak rekomendacji, przyznany przez PTS, to potwierdzenie przez niezależną, rozpoznawalną instytucję korzyści ze stosowania produktów Orbit, szczególnie ich ważnej roli w codziennej higienie jamy ustnej. To też naukowe potwierdzenie faktu, że nasze bezcukrowe gumy do żucia pomagają  dbać o zdrowy uśmiech – mówi Beata Rożek, dyrektor ds. korporacyjnych Mars Polska.

Mars Polska, poprzez markę Orbit, promuje profilaktykę zdrowia zębów jako współorganizator, realizowanego z sukcesem od 2013 r. ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem” oraz partner akcji „Polska mówi aaa”. Dzięki współpracy z ekspertami marka wypracowała i aktywnie popularyzuje cztery kroki do zdrowych zębów, które w prosty sposób tłumaczą, jak minimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy. Jednym z nich jest właśnie żucie bezcukrowej gumy po jedzeniu i piciu, kiedy nie ma możliwości umycia zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   Orbit   guma do żucia   Polska mówi aaa  

POLECAMY W SERWISACH