• Rusza akcja enel – med Stomatologia „Odczarowujemy wizytę u dentysty”
  • Honorowy patronat nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Naukowe
  • Jak skutecznie zapobiegać traumom i niechęci odwiedzania dentysty? Są proste sposoby.
  • enel - med promuje darmowe konsultacje stomatologiczne do leczenia w narkozie i sedacji oraz bezpłatne przeglądy stomatologiczne 

PTS wspiera akcję profilaktyczną enel - med 

Promowanie świadomości na temat dbania o zęby, jest zasadniczym zadaniem w polepszeniu niechlubnych statystyk w zakresie próchnicy. Akcja enel – med Stomatologia „Odczarowujemy wizytę u dentysty” ma na celu zwiększenie świadomości dbania o zdrowy uśmiech i edukowanie rodziców o potrzebie bezstresowego leczenia próchnicy zębów mlecznych i stałych.

Co drugie dziecko w wieku trzech lat ma zęby z aktywnymi ubytkami próchnicowymi

Tegoroczną akcję enel – med Stomatologia wspiera Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Podobnie było rok temu, gdy enel-med Stomatologia oraz portal Mamy Mamom promowały projekt „Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy”.

Niewiedza rodzica to trauma dziecka u dentysty

Działania edukacyjne mają na celu zmianę sposobu myślenia rodzica i dziecka o pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Jej głównym celem jest zapobieganie traumom i niechęci odwiedzania dentysty w celu przeprowadzenia przeglądów uzębienia.

U trzylatków próchnicą objęte są średnio 3 zęby

Niechlubne statystyki pokazują, że aż 60 proc. opiekunów trzylatków nigdy nie odwiedziło z dzieckiem stomatologa. Niewiedza opiekuna skutkuje między innymi powikłaniami zdrowotnymi, takimi jak mnogie ubytki próchnicowe u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych.

Każdy pięciolatek ma średnio pięć zębów zaatakowanych próchnicą

Wizyta adaptacyjna niezbędna dla każdego dziecka

To rodzic kształtuje zachowania dziecka i jest dla nich przykładem. Wiedza i doświadczenia jakie przekazuje opiekun pociechom są odzwierciedleniem jego dobrych lub złych doświadczeń. Wizyta adaptacyjna u dentysty jest więc podstawą sukcesu, pozwala zapoznać się dziecku z nową przestrzenią oraz poznać stomatologa i otoczenie w sprzyjających warunkach, bez strachu i bólu - informują organizatorzy akcji.

86,9 proc. sześciolatków ma aktywną próchnicę

Profilaktyczna inicjatywa, poprzez konkursy, zabawy, a także informacje, ma na celu zgromadzenie dzieci i rodziców na platformach edukacyjnych i mediach społecznościowych.

W ramach akcji enel - med dorośli i rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych do leczenia w narkozie i sedacji, bezpłatnych przeglądów stomatologicznych oraz zniżek na wypełnienie zęba.

Ponad 1,72 proc. dwunastolatków nie ma przynajmniej jednego zęba stałego

Szczegóły akcji 

Wśród osiemnastolatków 8,8 proc. nie ma przynajmniej jednego zęba