PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Problemy logistyczne gabinetów stomatologicznych w Złotoryi

Autor: miro • Źródło: ms
11-02-2021, 09:42
Problemy logistyczne gabinetów stomatologicznych w Złotoryi Problemy z ruchem drogowym przy gabinecie stomatologicznym w Złotoryi (źródło: Google maps)
Przy ul Górniczej 17A w Złotoryi od 20 lat funkcjonują gabinety stomatologiczne. Po reorganizacji ruchu w tym rejonie, ich działalność stała się praktycznie niemożliwa do kontynuowania.

"W związku ze stałym utrzymaniem zakazu parkowania przy ulicy Górniczej zwracamy uwagę, że pod numerem 17A jest prowadzona od 20 lat działalność gospodarcza gabinetów stomatologicznych. Brak możliwości zaparkowania w bezpośrednim sąsiedztwie lecznicy praktycznie uniemożliwia nam skuteczne prowadzenie działalności.

Miesięcznie setki pacjentów korzystają z naszych usług, a teraz nie mają możliwości zostawienia auta w pobliżu gabinetu. Część z tych pacjentów to dzieci, osoby starsze i osoby niepełnosprawne. Już sam fakt ograniczenia parkowania przez 10 miesięcy znacząco wpłynął na funkcjonowanie naszych gabinetów, w których pracuje 4 lekarzy i 3 osoby personelu pomocniczego.

Dlatego zwracamy się z prośbą o przywrócenie możliwości parkowania na ulicy Górniczej lub wyznaczenia kilku miejsc parkingowych przed naszymi gabinetami Gold -Dental" - piszą Róża, Marcin i Andrzej Wątrobińscy.

Robert Pawłowski, burmistrz Złotoryi nie ma pocieszających informacji dla właścicieli Gold - Dent. Pisze on. 

"Wprawdzie wskazana przez właścicieli Gold – Dental lokalizacja jest jedyną przy ul. Górniczej, która ze względu na zastosowanie niefunkcjonalnego układu architektonicznego nie posiada terenu pod własny parking. Nie może to być jednak podstawą do tego, żeby utrzymywać rozwiązania komunikacyjne niekorzystne dla mieszkańców naszego miasta.

To na podmiocie gospodarczym, osiągającym z tytułu prowadzonej działalności dochód, w pierwszej kolejności ciąży obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych dla pracowników oraz klientów i nie powinien obarczać tym ciężarem lokalnej społeczności. Analiza tego konkretnego przypadku prowadzi do wniosków, że istnieją inne sposoby na rozwiązanie przedstawionego problemu niż ponowne blokowanie ulicy.

Niemniej pragnę podziękować za podzielenie się swoimi wątpliwościami, ponieważ stały się inspiracją do głębszego przyjrzenia się układowi komunikacyjnemu w rejonie ul. Górniczej.

Obecnie rozpoczęliśmy procedury i prace zmierzające do wygospodarowania kilku dodatkowych ogólnodostępnych miejsc parkingowych – również przy samej ul. Górniczej" - kończy burmistrz Złotoryi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH