PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezydium NRL popiera akcję stomatologów składania do NFZ wniosków o zmianę warunków umowy

en
12-02-2020, 07:56
Prezydium NRL popiera akcję stomatologów składania do NFZ wniosków o zmianę warunków umowy NRL wspiera dentystów w próbach zmian finansowania usług stomatologicznych (fot. pixabay)
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej ogłosiło stanowisko w sprawie potrzeby działań, które doprowadzą do dostosowania warunków umów o udzielanie świadczeń finansowanych ze środków publicznych do aktualnych kosztów realizacji tych umów.

W stanowisku podjętym 10 lutego 2020 r. - Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej Prezydium w pełni przychyla się do uchwały nr 1/2020 Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej z 31 stycznia 2020 r. w sprawie działań zmierzających do dostosowania warunków umów o udzielanie świadczeń finansowanych ze środków publicznych do aktualnych kosztów realizacji tych umów.

Prezydium NRL podkreśla największe bolączki dentystów próbujących prowadzić działalność na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia:
- na lekarzy dentystów nakładane są nowe obowiązki zwiększające znacznie obciążenia finansowe, a tymczasem wartość jednostek rozliczeniowych kontraktu z NFZ jest od wielu lat utrzymywana na stałym, poziomie, a niekiedy nawet zmniejszana;
- w umowach o udzielanie tego rodzaju świadczeń, wbrew oficjalnym zapowiedziom NFZ, nie dokonano korekty wyceny związanej ze wzrostem kosztów udzielania świadczeń.

Prezydium NRL popiera wyrażony w uchwale Komisji Stomatologicznej NRL zamiar przeprowadzenia przez lekarzy dentystów realizujących umowę z NFZ akcji polegającej na składaniu przez nich do właściwych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia wniosków o zmianę warunków umowy. Prezydium zwraca się z apelem do okręgowych rad lekarskich o udzielenie lekarzom dentystom wsparcia w przeprowadzeniu tych działań.

Więcej: nil.org.pl

Czytaj także: Pilna potrzeba weryfikacji kosztowych warunków kontraktów stomatologicznych
Mizerna rentowność stomatologicznych kontraktów
Petycja o zmianę zasad kontraktowania świadczeń stomatologicznych - w Sejmie

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   NRL   usługi kontraktowe  

POLECAMY W SERWISACH