PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezes Matyja: o angażowaniu dentystów do walki z COVID-19

kan
23-11-2020, 10:49
Prezes Matyja: o angażowaniu dentystów do walki z COVID-19 Prezes NRL prof. Andrzej Matyja (foto: Fotolia/PTWP)
Prezes NRL Andrzej Matyja ocenił decyzję o włączaniu dentystów do walki z pandemią, jako złą i nieprzemyślaną. Niestety ta decyzja nie była konsultowana z samorządem lekarskim, podkreślał Prezes NRL w programie TVN24.

PiS chce do ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty dodać przepis, który w przypadku ogłoszenia takiego stanu zagrożenia epidemicznego pozwoli dentyście wykonywać takie świadczenia jak lekarz. 

O takim "przebranżowieniu" dentystów do walki z COVID-19 wypowiedział się w programie TVN24  Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - To kolejny "genialny" pomysł. Lekarze dentyści nie są do tego przygotowani. Oni mają określony ustawowo zakres swojej działalności. Mają diagnozować i leczyć choroby głowy, wszystko, co jest związane z twarzoczaszką. Nie są przygotowani do leczenia innych chorych - kardiologicznych, covidowych, żadnych innych. Jego zdaniem proponowane przepisy to bardzo zły kierunek, nieprzemyślany, który nie zmieni nic w walce z epidemią. To nie jest proste, by lekarza dentystę, który zajmuje się ściśle określonymi jednostkami chorobowymi, nagle przebranżowić - powiedział Matyja.

Więcej: tvn24.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH