PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezes Czeskiej Izby Stomatologicznej pierwszy w szeregach antycovidowców

Autor: miro • Źródło: ms
27-10-2020, 08:47
Prezes Czeskiej Izby Stomatologicznej pierwszy w szeregach antycovidowców Prezes Czeskiej Izby Stomatologicznej Roman Šmucler źródło: FB
Prezes Czeskiej Izby Stomatologicznej Roman Šmucler zasłynął jako jeden z największych samozwańczych ekspertów negujących istnienie epidemii koronawirusa.

Roman Šmucler jest współautorem apelu do lekarzy wzywającego rząd do zaprzestania restrykcji, zniesienia obowiązku noszenia śoi i powrotu do odbudowy gospodarki. Apel wzbudził niepokój w społeczeństwie i to w czasie, gdy uzyskano już zgodę Czechów co do wdrożonych daleko idących restrykcji.

Roman Šmucler nie zaprzestał przedstawiania alternatywnych faktów, nawet gdy został oskarżony przez lekarzy walczących z COVID-19 o banalizowanie i pogorszenie sytuacji. Dentysta zignorował wezwanie, aby przyjść na oddziały leczących zakażonych koronawirusem.

Minister zdrowia Czech Roman Prymula i prezydent Miloš Zeman oskarżyli Šmuclera o działania sprzyjające katastrofalnemu stanowi epidemii w Czechach.

Wygląda na to, że Roman Šmucler w końcu zrozumiał powagę sytuacji i stara się wycofać z dotychczasowych poglądów, które mogły sprawić, że wiele osób nie zastosowało się do rządowych restrykcji tak ściśle, jak to było konieczne. Opublikował post na swoim profilu na Facebooku, w którym zaprzecza wszystkim, co głosił do tej pory.

- Nie mamy żadnej świadomości sytuacji, żadnych respiratorów. Konieczne jest skupienie się na ochronie zagrożonych osób. Ogólna strategia Republiki Czeskiej nie działa, wszyscy to widzą. Dlatego używają kampanii medialnej przeciwko mnie i wielu ludziom, aby wymyślać wymówki - pisze Roman Šmucler.

Roman Šmucler oskarżył czeski rząd o przekazywanie jego stanowiska lekarzom i całemu narodowi. - To jest po prostu tchórzliwe i głupie. Zacznijcie robić coś dla emerytów i chorych – apeluje Roman Šmucler.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatologia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH