PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pracowity rok Fundacji Wiewiórki Julii

Autor: miro • Źródło: ms
14-01-2022, 07:40
Pracowity rok Fundacji Wiewiórki Julii Fundacja Wiewiórki Julii w działaniu (fot. FB Fundacji)
Wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii od lat pomagają dzieciom w całej Polsce. Jednym z projektów, jakie prowadzą, jest cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu profilaktyki stomatologicznej dla przedszkolaków oraz dzieci klas 1-3 ze szkół podstawowych.
  • W 289 przedszkolach Fundacja Wiewiórki Julii zorganizowała w 2021 r. warsztaty edukacyjne.    
  • Fundacja Wiewiórki Julii w ciągu 2021 r. objęła opieką 61 małych pacjentów, a na ich leczenie wydała 101 090 zł.

Warsztaty Wiewiórki Julii

Warsztaty składają się z pięciu tematów z zakresu ogólnej higieny stomatologicznej. Spotkania są bardzo interesujące, a wiedza, choć trudna, przekazywana jest najmłodszym w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Celem jest podniesienie świadomości wśród dzieci o ważności i słuszności dbania o stan zębów już od najmłodszych lat.

Podczas spotkań zauważono jak bardzo mało dzieci bywa w gabinetach stomatologicznych na wizytach kontrolnych. Często zdążają się przedszkolaki w wieku pięciu lat, które jeszcze nigdy niebyły w gabinecie dentystycznym i nie wiedzą jak on wygląda. 

Na kolejnych spotkaniach z cyklu pięciu warsztatów widać, że stan ten się lekko poprawia, ale nadal trzeba edukować. Dlatego działalność szkoleniowa jest priorytetem w dobie pandemii i przy trudnościach z tym związanych.

Warsztaty odbywają się pod nazwą: „Akademia Wiewiórki Julii”. Prowadzone są one w Warszawie i okolicach oraz w ramach działalności Filii Fundacji Wiewiórki Julii na terenie: Krakowa, Poznania, Białegostoku, Rzeszowa, Lublina oraz w formie zdalnych spotkań na Pomorzu (Gdańsku), Warmii i Mazurach (Olsztynie, Iławie, Ostródzie) oraz we Wrocławiu.

Imponujące statystyki Fundacji Wiewiórki Julii

Filie Fundacji prowadzone są przez wyspecjalizowanych koordynatorów, pracujących głównie na co dzień w gabinetach stomatologicznych. Obecnie Akademię Wiewiórki Julii tworzy siedem osób.

Fundacja wspiera Klinikę Budzik

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Wiewiórki Julii w Klinice Budzik, w fundacyjnym gabinecie, w 2021 r. przebadano 14 pacjentów. Powrócono do podopiecznych w II połowie 2021 r. 

Fundacja objęła kompleksową opieką stomatologiczną 100 wychowanków domu dziecka w stolicy Armenii, Erewaniu.

Mimo ciągle trwającej pandemii, Fundacja Wiewiórki Julii nieustannie pomaga dzieciom. Leczy i podnosi świadomość prozdrowotną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH