PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Poznań przystępuje do programu profilaktyki stomatologicznej

ms
08-10-2020, 07:51
Poznań przystępuje do programu profilaktyki stomatologicznej Program profilaktyki stomatologicznej dla uczniów
Program profilaktyki stomatologicznej, obejmujący lata 2021 – 2023, adresowany do dzieci wieku 7-11 lat zamieszkałych w Poznaniu, zaakceptowany został przez Komisję Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Poznania.

Działania obejmą ostatecznie ok. 30 proc. tej grupy wiekowej (ok. 7460 dzieci rocznie).

Celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzecii poprzez przeprowadzenie działań edukacyjnych oraz badań w kierunku zapobiegania próchnicy.

W programie przewidziane są badanie stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej oraz lakowanie bruzd zębów szóstych w populacji dzieci do ukończenia 8 roku życia (są one świadczeniami gwarantowanymi), jednakże w związku z dużym rozpowszechnieniem problemu próchnicy zębów wśród najmłodszych przeprowadzenie wskazanych w programie interwencji jest zasadne i będzie stanowiło istotne uzupełnienie świadczeń istniejących.

Wśród dzieci, które ukończyły ósmy roku życia lakowanie bruzd zębów szóstych nie jest świadczeniem gwarantowanym, program będzie zatem uzupełnieniem usług oferowanych w ramach NFZ.

Program będzie realizowany przez władze Poznania po raz pierwszy. Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH