PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pożegnanie lekarza dentysty Bolesława Rowińskiego

Autor: miro • Źródło: ms
02-07-2021, 09:45
Pożegnanie lekarza dentysty Bolesława Rowińskiego Zmarł stomatolog Bolesław Rowiński (fot. pixabay)
Zmarł Bolesław Rowiński od 1957 r. mieszkańca Lubania, lekarza stomatologa, wieloletniego kierownika przychodni Polskich Kolei Państwowych w Lubaniu.

Bolesław Rowiński był inicjatorem powstania pomnika pamięci Orląt Lwowskich – obrońców Lwowa i kresów południowo – wschodnich.

Msza św. żałobna odbyła się 1 lipca 2021 r. o godz. 13.00 w kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu.

Był niezwykle ciepłym i miłym człowiekiem, który całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy na rzecz mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego kondolencje złożyli radni Rady Powiatu Lubańskiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Lubaniu.

Pod słowami kondolencji podpisali się Halina Białoń - przewodnicząca  Rady Powiatu Lubańskiego oraz Walery Czarnecki - starosta Lubański.

***
Pomnik Orląt Lwowskich znajduje się na placu nieopodal Ratusza. W murowany z czerwonej cegły murek wkomponowany został, obrobiony od frontu, kamienny głaz. W górnej części wyżłobiona została i pozłocona sylwetka orła z rozpostartymi skrzydłami i łacińska dewiza miasta zawsze wiernego - Lwowa "Leopolis semper fidelis" . Poniżej umieszczony jest napis "Pamięci bohaterów Orlętom Lwowskim obrońcom Lwowa i kresów południowo – wschodnich" oraz "Społeczeństwo Ziemi Lubańskiej 1918 – 1999". Na murku umieszczono tablicę o treści "Polska o Was Pamięta".

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH