PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Powstał gabinet stomatologiczny w szkole, będą następne

Autor: miro • Źródło: ms
23-11-2020, 07:50
Powstał gabinet stomatologiczny w szkole, będą następne Uczniowie będą mieli gabinety stomatologiczne w szkołach (foto: pixabay)
Władze Kalwarii Zebrzydowskiej wdrażają program uruchamiania gabinetów stomatologicznych w szkołach. Jeden z nich powstał w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gmina planuje uruchomić w przyszłości kolejne gabinety stomatologiczne w dwóch placówkach szkolnych na terenie sołectwa Przytkowice i Leńcze. To pomysł burmistrza Augustyna Ormantego.

W obecnej sytuacji gabinet w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zacznie pracować po powrocie dzieci do szkół (będzie funkcjonował jako gabinet międzyszkolny).

Gabinet został wyposażony w nowoczesny unit stomatologiczny, który został zakupiony przez ośrodek zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kosztował on 50 tys. zł. Gabinet został też umeblowany za kwotę 2 tys. zł.

Władze miasta musiały pokryć koszty prac związanych z przebudową pomieszczenia (malowanie, licowanie ścian płytkami ceramicznymi, wykonanie posadzki z płytek gresowych, montaż oświetlenia, wymiana drzwi i zainstalowanie wentylatora) – koszt adaptacji wyniósł 25 tys. zł.

źródło: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH