PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Powrót dentysty do szkoły - jak po grudzie

ms
29-10-2013, 08:15
Powrót dentysty do szkoły - jak po grudzie Powrót dentysty do szkoły - jak po grudzie (foto: sxc.hu)
Inicjatywa była słuszna, Jarosław Dutkowiak radny Rady Miejskiej w Głogowie przekonywał, że koszt ok. 100 tys. zł na wyposażenie szkolnego gabinetu dentystycznego to tyle co nic. Takiej argumentacji nie uznały jednak władze miasta i odrzuciły projekt powstania gabinetu szkolnego przy szkole podstawowej nr 12 z oddziałami integracyjnymi.
Według radnego Jarosława Dutkowiaka powrót dentystów do głogowskich szkół jest realny, a to dlatego, że wystarczyłoby wydatkować 100 tys. zł na wyposażenie tego typu gabinetu stomatologicznego. Autor inicjatywy uważa, że w takim przypadku zainteresowany lekarz dentysta podpisałby umowę na usługi z NFZ, a dzieci miałyby darmowy dostęp do dentysty. Z opieki korzystaliby także inni uczniowie chodzący do szkół w Gminie Miejskiej Głogów. Kolejny gabinet stomatologiczny mógłby powstać w goimnazjum nr 3. Jarosław Dutkowiak podkreśla, że takie działania wspiera Rzecznik Praw Dziecka.

Władze Głogowa powiedziały jednak „nie", a to dlatego, że - po pierwsze: w Głogowie funkcjonuje 19 gabinetów stomatologicznych, których właściciele mają podpisane umowy z NFZ. Po drugie: Gmina Miejska nie może ponosić kosztów wyposażenia gabinetu. Po trzecie: nie można gabinetu udostępniać bezpłatnie, gdyż takie działanie przeczy zasadzie uczciwej konkurencji, która powinna obowiązywać także w branży stomatologicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szkoła   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH