• Samorząd powiatu kwidzyńskiego dba o zdrowie jamy ustnej uczniów.
  • Trwa poszukiwanie miejsca, w którym ma powstać gabinet stomatologiczny.
  • Wyposażenie gabinetu leży po stronie świadczeniodawcy spółki Possum.

 

Possum w Kwidzynie

Ofertę, dotyczącą realizacji programu, przedstawiła władzom powiatu spółka Possum z Wrocławia. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie porozumienia pomiędzy powiatem a firmą - w celu realizacji programu.

Rolą powiatu będzie znalezienie i udostępnienie miejsca, w którym ma powstać gabinet stomatologiczny. Zostanie on odpowiednio wyposażony przez realizatora programu.

Zarząd powiatu od kilku lat zabiegał o objęcie młodzieży szkolnej programem profilaktycznym, który zapewni bezpłatny dostęp do stomatologa.

Possum we Włoszczowej 

Przypomnijmy, że spółka Possum w lutym 2021 r. podpisała umowę z gminą Włoszczowa dotyczącą opieki stomatologicznej nad uczniami szkół podstawowych. Leczenie realizowane jest w gabinecie przy ul. Mleczarskiej 11.

W ramach bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej (kontrakt z NFZ) wykonuje się tam m.in.: higienizację, działania fluoryzacyjne, regularne przeglądy i pakiety badań podstawowych. Według umowy Possum z Wrocławia, miła zapewnić opiekę dentystyczną nakierowaną na profilaktykę uczniom trzech szkół podstawowych w tym mieście.

Possum w Bielawie

Podobną umowę Possum podpisała w październiku 2020 r. z burmistrzem Bielawy Andrzejem Hordyjem. Chodziło o zapewnienie opieki dentystycznej nakierowanej na profilaktykę uczniom trzech szkół podstawowych w Bielawie.

W ramach świadczonych usług wykonywane były m.in.: badania podstawowe, zabiegi higienizacyjne, działania fluoryzacyjne, lakowanie, regularne przeglądy stanu jamy ustnej. Possum miała realizować także działania służące budowaniu pozytywnego wizerunku dentysty u dziecka.