PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Posłanka drąży temat wyceny świadczeń stomatologicznych

Autor: miro • Źródło: ms
21-02-2022, 09:30
Posłanka drąży temat wyceny świadczeń stomatologicznych Ciągną się prace nad wyceną świadczeń stomatologicznych Fot. Unsplash
Posłankę Krystynę Skowrońską nie zadowoliły wyjaśnienia wiceministra zdrowia Waldemara Kraski w sprawie trwających prac nad zmianą wyceny świadczeń stomatologicznych. Parlamentarzystka dopytuje się kiedy nastąpi finał przedłużających się analiz i ustaleń.
  • Przedłużają się prace nad wyceną świadczeń stomatologicznych.
  • Zaproponowane korekty nie różnią się prawie niczym od dotychczasowych stawek.
  • Wciąż nie wiadomo jak długo potrwa weryfikacja świadczeń stomatologicznych. 

Trwa wycena świadczeń stomatologicznych

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, iż NFZ we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Naczelną Radą Lekarską podjął prace nad weryfikacją wyceny niektórych świadczeń stomatologicznych. Prace te są w toku.

Na zlecenie ministra zdrowia AOTMiT przygotowała wycenę pakietów świadczeń z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii. Dzięki implementacji wdrożonych pakietów zasady udzielania i rozliczania świadczeń staną się bardziej przejrzyste. Natomiast podwyższenie wyceny sprzyjać będzie realizacji świadczeń z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii.

Korekty wycen kosmetyczne? 

Komentując tę informację, posłanka przytoczyła stanowisko NRL sygnowane przez wiceprezesa NRL i przewodniczącego Komisji Stomatologicznej tej Rady Andrzeja Cisło, który zwraca uwagę m.in. na nieuzasadnione przedłużanie procedury korekty wyceny świadczeń stomatologicznych z zakresu chirurgii i periodontologii (trwającej od września 2020 r.).

Wiceprezes NRL poinformował Krystynę Skowrońską, że zaproponowana wycena, najczęściej wykonywanych świadczeń chirurgicznych, nie różni się prawie niczym od obecnej.

W tej sytuacji posłanka stawia kolejne pytania ministrowi zdrowia:
Dlaczego procedura korekty wyceny świadczeń stomatologicznych trwa – bez efektów – od września 2020 r.?
Jak długo jeszcze potrwa weryfikacja świadczeń stomatologicznych?
Czy Ministerstwo Zdrowia w weryfikacji świadczeń weźmie pod uwagę stanowisko NRL z 28 stycznia 2022 r. w sprawie korekty wyceny świadczeń stomatologicznych?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH