Poseł Radosław Lubczyk działa na rzecz przywrócenia do życia przychodni stomatologicznej przy koszalińskim szpitalu, która będzie realizowała usługi w znieczuleniu ogólnym dla pacjentów z niepełnosprawnościami.  To istotny problem, ponieważ od 2,5 roku w 100-tysięczym mieście pacjenci nie mają możliwości uzyskania pomocy w ramach opieki zdrowotnej finansowanej przez NFZ. Chcąc leczyć zęby w znieczuleniu ogólnym, muszą jechać do Szczecina (NZOZ Inka-Dent S.C. Irmina i Jarosław Balcerzak) lub  do Słupska (Szpital Specjalistyczny przy ul. Hubalczyków). 

Czytaj także: Koszalin: poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych tuż, tuż?

Jeszcze w maju 2021 r. poseł Radosław Lubczyk, stomatolog, poruszając temat braku działającej przychodni, zadeklarował, że sam gotów jest przyjmować pacjentów z niepełnosprawnościami.

Jednak podczas konferencji 14 lipca 2021 r.  przyznał, że się nie zgłosił, bo przeoczył konkurs. Złożył jednak obietnicę, że może jako wolontariusz przyjmować pacjentów i wspierać stomatologa, który będzie pracował w poradni.

Czytaj także: Radosław Lubczyk upomina się o poradnię stomatologiczną w koszalińskim szpitalu wojewódzkim

Jak informowała portal gk24.pl Marzena Sutryk, rzecznik koszalińskiego szpitala,  szpital przygotowuje się do otwarcia poradni. Jest zapewniona pełna obsada do jej prowadzenia, trwa montaż mebli i urządzeń oraz ich testowanie. Szpital chce otworzyć poradnię jak najszybciej, być może uda się to jeszcze w lipcu 2021 r.