PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poseł dentysta o sytuacji w Polsce

Autor: miro • Źródło: ms
02-11-2021, 08:30
Poseł dentysta o sytuacji w Polsce Poseł dentysta o samochodach i cenach paliw (źródło FB)
Lekarz dentysta, szczecinecki poseł Radosław Lubczyk, Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści w „Rozmowie Dnia” opowiada o Ferrari, Polskim Ładzie, cenie paliw oraz sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
  • Poseł dentysta Radosław Lubczyk komentuje: 

    PKN Orlen i Lotos zarabiają na cenie benzyny. To koncerny nakręcają ceny paliw.

  • Polski Ład to zwykłe oszustwo PiS. Najpierw rząd zabiera samorządom pieniądze a później im oddaje.

  • Musimy postawić mur elektroniczny i zapewnić działanie na granicy odpowiedniej liczby osób.

Lekarz dentysta Radosław Lubczyk, szczecinecki poseł w rozmowie z portalem iszczecinek.pl.

Ferrari i ceny paliw

Czerwone Ferrari nie jest moim samochodem, a autem spółki, ja go tylko użytkuję, miejmy nadzieję, ze sprawdzi się na polskich dziurawych drogach, aczkolwiek ma niskie zawieszenie.

Prezes Jarosław Kaczyński kilka lat temu dał prostą radę na obniżkę cen paliw, wystarczy obniżyć akcyzę. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, teraz o obniżeniu akcyzy nikt  nie wspomina.

Obecnie baryłka ropy kosztuje 83 dol. a cena benzyny przekracza 6 zł, a kiedy niegdyś benzyna kosztowała na stacjach benzynowych także 6 zł - baryłka kosztowała 140 dol. Dzisiaj to PKN Orlen i Lotos zarabiają na cenie benzyny. To koncerny nakręcają ceny paliw.

Za ceną benzyny oczywiście idą ceny innych produktów, które trzeba wytworzyć i dowieźć do sklepów.

Polski Ład

Polski Ład poseł dentysta ocenia jako zwykłe oszustwo PiS. Najpierw rząd zabiera samorządom pieniądze a później im oddaje.

Jestem po rozmowach z burmistrzem Szczecinka Danielem Rakiem. Miasto straci na podatkach ok. 10 mln zł a dostanie od PiS 11 mln zł. Zysk netto wynosi 1 mln zł, ale to PiS decyduje na co te pieniądze mają być wydane.

Koszalin stracił 45 mln zł a dostanie tylko 30 mln zł i to również PiS zadecyduje na co te pieniądze mają być wydane.

Rafał Trzaskowski stracił w Warszawie na Polskim Ładzie 4 mld zł.

Inicjatywy w Sejmiku

W Sejmiku województwa zachodniopomorskiego za sprawą Radosława Lubczyka powstał nowy klub Pro Centrum - ma m.in. przyczynić się do tego, aby zmienił się podział środków finansowych, trafiających do regionów, w których tych pieniędzy brakuje. Chodzi o tereny byłego woj. koszalińskiego.

W Pro Centrum jest trzech radnych sejmiku: Zbigniew Chojecki (do niedawna KO), Rafał Rosiński (niezrzeszony) i Artur Wezgraj (Bezpartyjni). Trwają rozmowy z kolejnymi radnymi, reprezentującymi w Sejmiku PSL.

Sytuacja na granicy polsko - białoruskiej

Dotychczas granica byłą strzeżona przez Białorusinów, aby Białorusini nie przedostawali się do UE i dzisiaj mamy kłopot.

Musimy postawić mur elektroniczny i zapewnić działanie na granicy odpowiedniej liczby osób. Łukaszenko zrobi wszystko żeby imigranci siłą zaczęli przekraczać polską granicę. Oni chcą żyć na Zachodzie, może umożliwić im przedostanie się do Europy Zachodniej – zastanawia się poseł – dentysta.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   poseł   Radosław Lubczyk  

POLECAMY W SERWISACH