PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Portrety Polskiej Medycyny 2021 rozdane

Autor: miro • Źródło: ms
19-10-2021, 08:37
Portrety Polskiej Medycyny 2021 rozdane XVII Forum Rynku Zdrowia. Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2021 Fot. Rynek Zdrowia
Redakcja Rynku Zdrowia, wraz z PTWP - wydawcą magazynu i portalu Rynek Zdrowia uhonorowali osoby i instytucje, które odniosły znaczące sukcesy w ochronie zdrowia. Kto został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem w 2021 r.?

Nagrody Portrety Polskiej Medycyny 2021 otrzymali:

Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne)

Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku
Z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku związany jest od 2009 roku. UCK w Gdańsku to jeden z największych szpitali w Polsce (1160 łóżek, prawie 3,8 tys. pracowników). Placówka inwestuje nie tylko w infrastrukturę, lecz również w najlepszych specjalistów. UCK efektywnie wdraża i wykorzystuje wiele narzędzi informatycznych. UCK zostało m.in. wyróżnione jako lider dojrzałości cyfrowej przez CSIOZ (obecnie Centrum e-Zdrowia). Szpital z powodzeniem wdrożył metodę BQMM, służącą regularnej ocenie działania poszczególnych klinik i oddziałów. UCK posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia oraz inne certyfikaty jakości.

Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne)

Tomasz Zieliński, prowadzący NZOZ Promed Wysokie, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki Medycznej.
Tomasz Zieliński jest zaangażowany w informatyzację podstawowej opieki zdrowotnej. Prowadząc NZOZ Promed w miejscowościach Wysokie i Zakrzew (w woj. lubelskim) i opiekując się pacjentami, znajduje jednocześnie czas, aby na bieżąco angażować się w dyskusje eksperckie na temat usprawniania narzędzi informatycznych, między innymi w POZ, a także innych kwestii dotyczących funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki jego uwagom możliwe było szybsze, oparte o praktykę, doskonalenie wielu rozwiązań informatycznych. Doktor Tomasz Zieliński jest zastępcą przewodniczącego ministerialnego zespołu do spraw zmian w podstawowej opiece zdrowotnej.

Lekarze Rynku Zdrowia

Zespół Lekarzy z Oddziału Neurochirurgii Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
Dzięki nowatorskiej operacji specjaliści z Oddziału Neurochirurgii Szpitala Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku połączyli głowę z kręgosłupem trzyletniej Martynki, która w lipcu 2021 r. uległa wypadkowi. Lekarze połączyli kręgi za pomocą niewielkich śrubek używanych do tej pory wyłącznie przez ortopedów do zespalania małych kostek palców u rąk i nóg. W trakcie operacji lekarze do trzonu kręgów nr 3 i 4 wprowadzili druty Kirschnera, nawigując między rdzeniem, nerwami i tętnicą kręgową. W kości podpotylicznej umieszczono specjalną płytkę, którą połączono ze śrubami. Taka konstrukcja zapewnia stabilizację i prawidłowy wzrost kości.

Osobowość Rynku Zdrowia (dwa równorzędne wyróżnienia)

SŁOWA KLUCZOWE
zdrowie   PTWP   nagrody  

POLECAMY W SERWISACH