PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ponad cztery tysiące dzieci skorzystało z darmowych przeglądów

rynekzdrowia.pl/katkiel
31-10-2013, 08:09
Ponad cztery tysiące dzieci skorzystało z darmowych przeglądów Ponad cztery tysiące dzieci skorzystało z darmowych przeglądów (Fot. sxc.hu)
Już 4,3 tys. uczniów z wybranych szkół podstawowych skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej programu "Chroń Dziecięce Uśmiechy". Równolegle w całej Polsce prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Program "Chroń Dziecięce Uśmiechy" realizuje Wrigley Poland, wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.
Mobilne gabinety dentystyczne odwiedziły już szkoły w województwach opolskim, warmińsko-mazurskim oraz świętokrzyskim. Obecnie przeglądy uzębienia uczniów odbywają się na Podkarpaciu, skąd przeniosą się na Lubelszczyznę. Docelowo do 15 listopada br. skontrolowanych ma zostać prawie 6 tys. dzieci.
Jednocześnie, podczas trwających do 14 lutego 2014 r. lekcji, przeszkoleni nauczyciele i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża wyedukują 30 tys. dzieci w całej Polsce, jak prawidłowo dbać o zęby.

O tempie, w jakim rozwija się akcja niech świadczy fakt, że jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o przebadanych niespełna 3,5 tys. dzieci (materiał tutaj).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH