PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zmieni status?

Autor: jsz • Źródło: jsz
31-12-2013, 08:00
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zmieni status? Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zmieni status? (Fot. Fotolia/PTWP)
Podczas XII Kongresu Stomatologów Polskich, (10-12 kwietnia 2014 w Krakowie) odbędzie się Walne Zebranie (sprawozdawczo - wyborcze) podczas, którego nastąpi uchwalenie zmian statutowych. Czy dojdzie do istotnych zmian?

Nieoficjalnie mówi się, że uczestnicy spotkania zdecydują, czy największa organizacja stomatologiczna w Polsce zostanie towarzystwem, czy zmieni status na stowarzyszenie. Brane są także pod uwagę inne możliwości (tytuł panelu dyskusyjnego brzmi: "Towarzystwo czy/i Stowarzyszenie?"). Na tę chwilę władze Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego nie zdecydowały się na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Obecnie PTS jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym jako towarzystwo naukowe. Według statutu, działalność PTS opiera się na pracy społecznej ogółu członków oraz utworzonego na zlecenie Zarządu Głównego, biura Zarządu Głównego. 

XII Kongres Stomatologów Polskich odbędzie się od 10 do 12 kwietnia 2014 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. To najważniejsze forum polskiej stomatologii zapewniają organizatorzy.
Odbywający się raz na pięć lat Kongres ma być okazją do podsumowania rozwoju nauki oraz działalności szkoleniowej w polskiej stomatologii.
„Wszyscy jesteśmy połączeni. Stomatologia wobec wymagań współczesnej medycyny" to hasła stanowiące myśl przewodnią naukowych debat.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz tutaj
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   Polskie Towarzystwo Stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH