PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska: plan obowiązkowych szczepień dla dentystów od 1 marca 2022 r.

Autor: nieck • Źródło: en
07-12-2021, 13:46
Polska: plan obowiązkowych szczepień dla dentystów od 1 marca 2022 r. Ministerstwo Zdrowia wprowadzi obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników medycznych (fot. Shutterstock)
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zapadła od dawna spodziewana decyzja - pracowników medycznych będzie obowiązywało szczepienie przeciwko COVID-19.

Lekarze dentyści, którzy do tej pory zwlekali z przyjęciem szczepionki przeciwko COVID-19 będą mieli obowiązek to zrobić.

Minister zdrowia , Adam Niedzielski na konferencji prasowej 7 grudnia powiedział: Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe.

Wskazał, że perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy, cytuje wypowiedź ministra zdrowia PAP.  Jednak plany rządu, co do terminu wprowadzenia obowiązku szczepień, może je jeszcze zweryfikować proces legislacyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH