• Polskie Towarzystwa Stomatologiczne prowadziło stoisko w czasie festynu sportowo-rekreacyjnego, we Wrocławiu, w sobotę 20 maja 
  • Chętni mogli zasięgnąć porad stomatologicznych, a także dokonać przeglądu i skonsultować się w dziedzinie zdrowia i higieny jamy ustnej
  • Akcja profilaktyczna odbywała się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Polska mówi #aaa”

Cała Polska mówi #aaa

W sobotę 20 maja we Wrocławiu trwała kolejna akcja profilaktyczna z cyklu  ogólnopolskiej kampanii „Polska mówi #aaa” Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Akcja ta była częścią odbywającego się na Polach Marsowych V Festynu Sportowo-Rekreacyjnego pt. „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”, który został zorganizowany przez wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków oraz Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław. Wśród licznych punktów reklamujących działania uczelni i promujących poszczególne dyscypliny sportu znalazło się stoisko akcji „Polska mówi #aaa”.

Przegląd stomatologiczny dla chętnych

Każda osoba, która tu się zgłosiła miała zrobiony przegląd stomatologiczny, a także otrzymywała próbki produktów do higieny jamy ustnej wraz z profesjonalnym instruktażem. W akcję zaangażowani byli przedstawiciele kliniki Duo-Med Centrum Stomatologiczne, PTS Wrocław oraz studenci z wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Kampania PTS pod hasłem „Polska mówi #aaa” rozpoczęła się w marcu i  jest jedną z inicjatyw PTS związaną ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Partnerem PTS w tych działaniach jest marka Oral-B.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na codzienne nawyki higieniczne i edukację w zakresie zdrowia jamy ustnej.