• Pogrzeb dr. n. med. Mariusza Dudy odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 10.30 w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach - Panewnikach
  • Mariusz Duda zginął tragicznie w wypadku samochodowym, wracając z kongresu ICOI w USA
  • Zmarły był znanym i uznanym stomatologiem, specjalistą w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Od lat działał aktywnie na forum międzynarodowych stowarzyszeń implantologicznych. Z jego inicjatywy w 2003 r. powstało Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne, którego był prezydentem od 2007 r. do chwili śmierci

Po pogrzebie w hotelu Park Diament przy ul. Wita Stwosza 37 w Katowicach. odbędzie się konsolacja - informuje Monika Zmuda dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, którego prezydentem był Mariusz Duda..

Rodzina Zmarłego prosi o nieprzynoszenie kwiatów. Tym niemniej każdy kto odczuwa potrzebę złożenia ofiary proszony jest o wpłacanie datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy..

Monika Zmuda przekazała kilka informacji organizacyjnych:  

  • w razie potrzeby zamówienia noclegu w Katowicach, to w hotelu Park Diament - po podaniu hasła Mariusz - można otrzymać 15 proc. zniżkę od ceny (nocleg z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę);
  • ze względów organizacyjnych, PSI prosi o mejlowe potwierdzenie uczestnictwa w konsolacji najpóźniej do 22 listopada;
  • w przypadku potwierdzeń, pytań lub wątpliwości - kontakt  monika.zmuda@icoi.pl 

Dr n. med. Mariusz Duda (10 czerwca 1967 - 8 listopada 2022) absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej nie znał ograniczeń.

Podejmował się aktywności, dla wielu zapewne zbyt ambitnych, ale które zawsze potrafił doprowadzić do szczęśliwego finału.

Był uznanym stomatologiem, specjalistą w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Od lat działał aktywnie na forum międzynarodowych stowarzyszeń implantologicznych.

Pełnił funkcję wiceprezydenta DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie na Polskę.

Między innymi z jego inicjatywy w 2003 r. powstało Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne. Stał na jego czele od 2007 r. aż do śmierci.

Dr n. med. Mariusz Duda był międzynarodowym egzaminatorem z zakresu implantologii stomatologicznej i uznanym wykładowcą. Na co dzień współpracował jako profesor wizytujący z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, m.in. z Uniwersytetem w Kolonii, Uniwersytetem we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, czy z New York University College of Dentistry.

Był także redaktorem naczelnym czasopisma Implantologia Stomatologiczna i członkiem kolegium redakcyjnego  wydawanego w Stanach Zjednoczonych czasopisma "Implant Dentistry".

Będąc właścicielem kliniki implantologii i kliniki chirurgii plastycznej w Katowicach, zorganizował jedne z pierwszych w Polsce kompleksowe szkolenia z zakresu implantologii Curriculum Duda Clinic College of Dental Medicine.

Wszystkie te stanowiska, funkcje i aktywności nie były jednak celem samym w sobie, odgrywały funkcję spełniania marzeń.