PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pogrzeb Kazimiery Sikory - znamienitej osoby w branży stomatologicznej

Autor: miro • Źródło: ms
19-04-2021, 07:30
Pogrzeb Kazimiery Sikory - znamienitej osoby w branży stomatologicznej Zmarła Kazimiera Sikora, znana stomatolog nie tylko w Kielcach (fot. unsplash)
12 kwietnia w wieku 77 lat zmarła Kazimiera Sikora w jej kieleckich lecznicach kształcono wielu stażystów oraz rezydentów z zakresu chirurgii i protetyki.

Kazimiera Sikora stworzyła znaczącą w Kielcach lecznicę stomatologiczną. Jej placówki współpracowały z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii w zakresie usług stomatologicznych dla pacjentów obu jednostek.

Lekarz dentysta, specjalista I stopnia z chirurgii oraz II stopnia z protetyki. Była założycielem, powołanej w Krakowie w 1988 r., „Fundacji Rozwoju Protetyki". Pionier i propagator nowoczesnych metod w leczeniu stomatologicznym w województwie świętokrzyskim.

W czasie długoletniej kariery zawodowej pracowała również w wielu placówkach stomatologicznych w Warszawie i Radomiu.

Była także współwłaścicielką kieleckiej spółki BIO-MED (gospodarka odpadami).

***
Modlitwa przy urnie z prochami w Ogrójcu 19 kwietnia o godzinie 11:30 w Kościele Świętego Józefa Robotnika (dolny kościół) w Kielcach. Msza święta w tym samym kościele (w górnej części) o godzinie 12. Wyprowadzenie urny z prochami z kościoła 12:45. Przejazd na Cmentarz w Cedzynie.

Dla chętnych autokar godzina 12:50. spod kościoła. Uroczystość pogrzebowa i złożenie urny z prochami w grobie na Cmentarzu Komunalnym o godz. 13 w Cedzynie.

Powrót autokarem pod kościół świętego Józefa Robotnika o 14:40.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog  

POLECAMY W SERWISACH