PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pogotowie stomatologiczne: radni Torunia apelują

Autor: miro • Źródło: ms
15-09-2021, 11:54
Pogotowie stomatologiczne: radni Torunia apelują Walka o doraźną pomoc stomatologiczną w Toruniu (fot. Unsplash)
Petycje w sprawie ponownego uruchomienia w Toruniu doraźnej pomocy stomatologicznej zaowocowały apelem do NFZ.

Od wielu miesięcy radni Torunia próbują doprowadzić do przywrócenia doraźnej pomocy stomatologicznej w mieście. Póki co, główną rolę w realizacji tego celu odgrywają debaty.

Sprawą tą zajmowano się ostatnio podczas sesji Rady Miasta Torunia. Pomysłem na przezwyciężenie braku pogotowia stomatologicznego ma być przekazanie przez radnych petycji urzędnikom z NFZ. Dodatkowo petycja zostanie wzmocniona pismem przewodniczącego Rady Miasta Torunia, który będzie apelował o pilną reakcję, ponieważ problem jest palący.

Radni Torunia nie raz próbowali zaangażować NFZ w rozwiązanie problemu, bez rezultatu. Czy tym razem ma być inaczej?

Przypomnijmy, że petycję o podjęcie prac, mających na celu wsparcie ponownego otwarcia pogotowia stomatologicznego w Toruniu i poszerzenia zakresu programu wieloletniego „Toruń olśniewa uśmiechem" do Marcina Czyżniewskiego, przewodniczącego Rady Miasta Torunia - wystosował Marcin Łowicki. 

W ocenie autora petycji uruchomienie pogotowia stomatologicznego leży w gestii NFZ, jednak Rada Miasta Torunia może w tej kwestii pomóc. Problem jednak dotyczy większości województwa. Nawet w Bydgoszczy nie ma obecnie nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej.

Autor petycji przedstawił pięć propozycji, mających na celu zwiększenie dostępu do opieki stomatologicznej w Toruniu. Opisywaliśmy go w materiale: 
Petycja w sprawie problemów stomatologicznych w Toruniu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH