PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pogotowie dentystyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim; dobre rady radnej

Autor: miro • Źródło: ms
18-10-2021, 12:22
Pogotowie dentystyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim; dobre rady radnej Ostrowiec Świętokrzyski bez doraźnej pomocy stomatologicznej (fot. Unsplash)
Z apelem o utworzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim pogotowia dentystycznego - wystąpiła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka- Kuzdak.

Według radnej takie pogotowie powinno funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. 19-6, a w soboty, niedziele i święta, całodobowo. Tak być powinno, ale tak nie jest i tak nie będzie, bo nie ma chętnych do realizacji tego typu świadczeń.

– Mieszkańcy naszego miasta dostrzegają potrzebę stworzenia pogotowia dentystycznego, które ułatwi im dostęp do lekarza dentysty - pisze w interpretacji radna. W jej ocenie, ostrowieccy lekarze dentyści, zamiast mieć możliwość pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, dojeżdżają po kilkanaście kilometrów na dyżury do okolicznych ośrodków.

W odpowiedzi na propozycje radnych Świętokrzyski OW NFZ w Kielcach pisze, że wielokrotnie ogłaszał postępowania konkursowe w tym zakresie, ostatnie w maju – bez rezultatu.

Dodatkowo NFZ wyjaśnia, że świadczenia z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej na terenie województwa świętokrzyskiego realizują:
- w Kielcach Corten Medic (budynek stadionu piłkarskiego Korony Kielce);
- w Starachowicach NZOZ Dens Lux (budynek szpitala).

Czytaj także: 
Dlaczego ryczałt 700 - 900 zł za doraźną pomoc stomatologiczną to za mało?
Znikoma doraźna pomoc stomatologiczna w woj. kujawsko – pomorskim

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   doraźna opieka stomatologiczna   Corten Medic  

POLECAMY W SERWISACH