Profesor Iryna Mazur, prezes Stowarzyszenia Stomatologów Ukrainy na ręce prof. Andrzeja Matyi, prezesa NRL oraz Andrzeja Cisły, wiceprezesa NRL i przewodniczącego KS NRL - skierowała list do całego środowiska polskich lekarzy niosących pomoc Ukrainie.

 Jednym z pierwszych lekarzy dentystów, który zaoferował pomoc potrzebującym Ukraińcom był Kazimierz Szulist (Klinika Impladent, Nakło nad Notecią). Inicjatywa została zauważona, dołączają do niej kolejne gabinety zgłaszające gotowość leczenia osób z Ukrainy nieodpłatnie. 

Placówki spontanicznie niosące pomoc nanoszone są na interaktywną mapę, która ma usprawnić funkcjonowanie opieki stomatologicznej dla uchodźców.

- Według danych z 25 marca na interaktywnej mapie dentysciukrainie.pl zarejestrowało się 468 podmiotów w 250 lokalizacjach - poinformował infoDENT24.pl Łukasz Sowa (ewiDENTniepr). jeden z inicjatorów akcji.   

W zasadzie już pierwszego dnia istnienia strony dentysciukrainie.pl zgłosiło się 50 dentystów chętnych do niesienia medycznej pomocy. 

Tu można sprawdzić kto w regionie przyjmuje osoby z Ukrainy.