PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Po raz 8. podzielili się uśmiechem

Autor: miro • Źródło: ms
09-08-2021, 14:46
Po raz 8. podzielili się uśmiechem 8. edycja programu „Dziel się Uśmiechem”
Przez cały rok szkolny 2020/21 prawie 100 tys. uczniów klas I-VI z ponad 740 szkół podstawowych wzięło udział w wyjątkowych lekcjach poświęconych prawidłowej higienie jamy ustnej w ramach cyklicznego programu „Dziel się Uśmiechem”.

Pomimo pandemii i utrudnień z nią związanych, dzięki zaangażowaniu koordynatorów programu oraz rzeszy nauczycieli, udało się zrealizować kolejną już edycję programu. W szkołach podstawowych, które dołączyły do akcji, nauczyciele prowadzili cykl zajęć edukacyjnych. Odbywały się one zarówno w szkole, jak i w formie nauczania online.

 

Do tej pory programem zostało objętych ponad 700 tys. uczniów. W ramach działań edukacyjnych dzieci, poza poznaniem czterech kroków prowadzących do zdrowych i czystych zębów, dowiadywały się m.in. czym jest próchnica, skąd się bierze i jak jej zapobiegać oraz dlaczego warto żuć bezcukrową gumę. 

Ogólnopolska inicjatywa realizowana jest od 2013 r. przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska.

Program od samego początku wspierają też partnerzy merytoryczni: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogłam zaangażować się w tak wyjątkową i ważną inicjatywę. Przez ostatni rok, w związku z  pandemią, temat dbania o higienę jamy ustnej często schodził na dalszy plan. Wizyty kontrolne u dentysty bywały odwoływane. W naturalny sposób uwaga wszystkich skupiała się na innych obszarach związanych ze zdrowiem. Na szczęście, dzięki programowi “Dziel się Uśmiechem” mogliśmy przypominać dzieciom i ich rodzicom, że zdrowia zębów nie można zaniedbywać, bo ich stan przekłada się na funkcjonowanie całego organizmu – mówi Magdalena Różczka,  ambasadorka programu „Dziel się Uśmiechem”, która po raz drugi wspiera profilaktyczną akcję.

- Rok 2020 nie był łatwy, jednak to nie zniechęciło nauczycieli i koordynatorów do zaangażowania w program i realizacji lekcji poświęconych higienie jamy ustnej. To właśnie te pozytywne reakcje na „Dziel się Uśmiechem” zachęcają nas od wielu lat do kontynuowania programu w kolejnych edycjach. Widzimy, że temat profilaktyki próchnicy jest cały czas aktualny i potrzebny, W tym roku w akcję zaangażowało się wielu koordynatorów PCK i ponad 740 szkół. To dzięki nim możemy mówić o sukcesie 8. edycji programu, za co im bardzo dziękujemy – mówi Małgorzata Szukała, kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Chcemy wywoływać uśmiech, stąd nasze wieloletnie zaangażowanie w program „Dziel się Uśmiechem” promujący prawidłową higienę jamy ustnej. Jako firma odpowiedzialna społecznie również w pandemii nie przestaliśmy realizować naszych działań edukacyjnych i dostosowaliśmy je do bieżącej sytuacji. Tegoroczne doświadczenia to dla nas wiedza na przyszłość, z której korzystamy przy planowaniu kolejnej edycji, do której już teraz zapraszamy – mówi Daria Kulińska, dyrektorka ds. korporacyjnych Mars Polska.

Program w całości finansuje Mars Polska, co roku przekazując na jego realizację 1 proc. ze sprzedaży bezcukrowych gum Orbit w okresie od września do października.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   stomatologia dziecięca   profilaktyka próchnicy   PTSD  

POLECAMY W SERWISACH