PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Po co lekarzom samorząd?

Autor: jsz • Źródło: jsz
23-12-2013, 08:54
Po co lekarzom samorząd? Po co lekarzom samorząd? (foto: sxc.hu)
Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku chciała wiedzieć, jakie w przekonaniu lekarzy, funkcje powinien pełnić samorząd lekarski. Co z tej analizy wynika?

Co drugi ankietowany lekarz, w tym lekarz dentysta jest przekonany, że podstawowym zadaniem okręgowych izb lekarskich jest pomoc ich członkom. Chodzi o pomoc prawną, edukacyjną i finansową. Za taką rolą ORL opowiada się aż 53 proc. ankietowanych

Zdecydowanie mniejszą uwagę przykładają lekarze do tego, aby samorząd walczył w ich imieniu o wyższe zarobki. Na taką rolę reprezentantów lekarzy wskazuje niemal co trzeci ankietowany (28,4 proc.)

Część lekarzy uznaje także rolę OIL w nadzorowaniu właściwego wykonywania zawodu przez lekarzy, ale udział tak myślących jest dwukrotnie mniejszy niż tych, którzy chcą, aby samorząd walczył o ich pozycję finansową (13,4 proc.).

Okazuje się, że działalność integracyjna samorządu, w takim zakresie jak: sport, kultura, rozrywka, jest z punktu widzenia lekarzy praktycznie nieistotna. Na dwustu ankietowanych tylko trzech uważało, że takie zadanie jest ważne (1,5 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
samorząd lekarski   OIL w Gdańsku   OIL  

POLECAMY W SERWISACH