PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Placówki stomatologiczne czekają na środki z funduszy norweskich

Autor: szaft • Źródło: szaft
07-01-2014, 08:04
Placówki stomatologiczne czekają na środki z funduszy norweskich Placówki stomatologiczne poczekają na środki z funduszy norweskich
Proces oceny formalnej wniosków, złożonych w konkursie do Programu PL07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno - epidemiologicznych”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 został wydłużony do końca I kwartału 2014 roku. Oznacza, to że trzy placówki stomatologiczne, które zgłosiły wniosek w konkursie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, że dentyści mogli składać wnioski na realizację programu „Poprawa opieki perinatalnej świadczenia z zakresu profilaktyki, diagnostyka i leczenie w celu zwiększenia liczby urodzeń, w zakresie profilaktyki stomatologicznej dla kobiet ciężarnych". O dofinansowanie można się było ubiegać do 28 czerwca 2013 r.

Na 584 wnioski, które zakwalifikowały się do programu tylko jeden dotyczy opieki stomatologicznej. Złożyła go spółka Oldent ze Zgierza (woj. łódzkie), która chciała realizować program poprzez zakup wyposażenia i działania profilaktyczne.

Do programu PL07 "Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych" zgłosiły się jeszcze dwa inne podmioty, które chcą za norweskie pieniądze realizować profilaktyczne programy z zakresu nowotworów jamy ustnej.

Są to:

- SP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Centralny Szpital Weteranów z programem: Regionalny program profilaktyki nowotworów jamy ustnej i części twarzowej czaszki
oraz

- Wielkopolskie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej Curie z programem: Pierwszy ogólnopolski program profilaktyki nowotworowej, diagnostyki obrotowej w nowotworach głowy i szyi. Wczesne wykrycie, małoinwazyjne leczenie, lepsze wyniki.

O zakończeniu oceny formalnej każdego złożonego wniosku wnioskodawcy są informowani równocześnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznie oraz faksem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
opieka stomatologiczna   fundusze norweskie   Oldent  

POLECAMY W SERWISACH