PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Piła: gabinet stomatologiczny w szkole za 0,5 mln zł

Autor: miro • Źródło: ms
19-07-2021, 08:17
Piła: gabinet stomatologiczny w szkole za 0,5 mln zł Szkolny gabinet stomatologiczny w Pile (fot. powiat pilski)
Władze powiatu pilskiego sfinansowały uruchomienie w Zespole Szkół przy ul. Teatralnej w Pile gabinetu stomatologicznego, który służyć ma wszystkim uczniom z regionu.

To pierwszy, sfinansowany przez władze powiatu pilskiego, gabinet stomatologiczny w szkole, który będzie leczył uczniów szkół średnich.

- Planujemy podpisać kontrakt z NFZ, aby inne dzieci też mogły z niego korzystać. Leczeniem dentystycznym będą objęte dzieci do 18 roku życia, natomiast profilaktyką, do 19 roku życia - mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Gabinet poprowadzi mieszkaniec Piły, młody lekarz dentysta, Simon Nowak. Stomatolog pracujące co prawda w Poznaniu, ale będzie dzielił obowiązki pomiędzy dwie kliniki.

- Gabinet jest wyposażony w wysokiej jakości, amerykańskiej produkcji, fotel i dodatkowo w aparat RTG z radiowizjografią. Znajduje się tu wysokiej klasy sprzęt do sterylizacji oraz znieczulenia komputerowego. Sam gabinet został zaprojektowany tak, aby zachęcić dzieci i młodzież do leczenia oraz aby pomóc im, w przełamaniu barier związanych z dentofobią i wcześniejszymi, złymi doświadczeniami – informował Simon Nowak

Gabinet będzie otwarty popołudniami oraz w soboty tak, aby rodzice nie musieli zwalniać się z pracy, a uczniowie z lekcji.

- Doskonałe wyposażenie gabinetu, jak i znakomity fachowiec, który będzie tu przyjmował młodych pacjentów, są gwarancją tego, że każdy wyjdzie stąd zadowolony i uśmiechnięty – zapewniał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Adaptacja pomieszczeń na gabinet oraz jego wyposażenie kosztowały ok. 0,5 mln zł. Całość sfinansowana została z budżetu powiatu.

- Dziękuję radnym Rady Powiatu w Pile, za asygnowanie środków na ten cel. Będziemy jako Powiat dokładać jeszcze do zakupu materiałów, więc poziom leczenia tutaj będzie na pewno ponadstandardowy – dodaje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Gabinet rozpocznie pracę z początkiem roku szkolnego 2021/22.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH