PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Petycja międzynarodowego środowiska dentystów w sprawie Ukrainy

Autor: nieck • Źródło: en
03-03-2022, 09:30
Petycja międzynarodowego środowiska dentystów w sprawie Ukrainy Wezwanie do przerwania współpracy z rosyjskimi dentystami Fot. Pixabay
Międzynarodowe środowisko dentystów wystosowało w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę petycję, trwa zbieranie podpisów.

W apelu czytamy

Jako niezależna grupa międzynarodowych liderów opinii stomatologicznej, stanowczo potępiamy każdy z tych okrutnych ataków popełnionych przez rosyjski rząd przeciwko wolnemu i demokratycznemu niepodległemu narodowi Ukrainy.

Informujemy organizacje i firmy, że nie będziemy prowadzić żadnych działań w Rosji, dopóki nie zostanie przywrócony pokój i porządek, a Ukraina z demokratycznie wybranym prezydentem nie będzie wolna od agresji.

Wzywamy również wszystkie firmy w ramach Global Dental Community do zawieszenia współpracy z Federacją Rosyjską i  wzywamy rosyjskich  partnerów do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby zmusić rząd do powstrzymania tego odrażającego ataku na pokojowy niezależny naród europejski.

Wiemy, że w Rosji jest wielu przyzwoitych ludzi, którzy sprzeciwiają się temu, co się dzieje i cierpią z tego powodu,  jednak nie wolno im milczeć i muszą być słyszani we własnym kraju, bez względu na to, jak jest to trudne!

Udowodniliśmy, że demokracja jest najlepszym i jedynym sposobem rządzenia i osiągnięcia pokoju na świecie. Wszyscy musimy wspólnie przeciwstawić się tyranii i złu.

Szanujemy Rosjan, a przede wszystkim naszych rosyjskich kolegów stomatologów. Rozumiemy, że wielu już sprzeciwia się tej inwazji, nie mamy zamiaru ich urazić naszymi działaniami. Niecierpliwie czekamy na czas, w którym będziemy mogli wrócić do współpracy ponad granicami.

Wszyscy dentyści, podpisujący tę petycję, zobowiązują się również do potępienia i podjęcia podobnych kroków w przyszłości wobec każdego innego kraju, który niesprawiedliwie zaatakuje inne państwo bez solidnych uzasadnionych przyczyn.

Wzywamy wszystkie firmy dentystyczne do zawieszenia wszelkich interesów (sprzedaż, marketing, kursy itp.) w Rosji do czasu przywrócenia pokoju i  demokracji na Ukrainie!  Zajmij stanowisko teraz albo twoja bezczynność przejdzie do historii i sposób, w jaki wybrałeś zysk ponad wartości.

Global Dental Community oznacza przede wszystkim pokój, jesteśmy razem z Ukrainą!

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentyści zagranicą   Pomoc Ukrainie  

POLECAMY W SERWISACH