PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pat w walce o kontrakty na Pomorzu

ms
24-09-2013, 11:43
Pat w walce o kontrakty na Pomorzu Pat w walce o kontrakty na Pomorzu
Pisaliśmy już, że Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku zbiera wszystkie sygnały od lekarzy dentystów, którzy z powodu braku specjalizacji nie uzyskali kontraktu z NFZ i, że OIL liczy na zgłoszenia przypadków utraty kontraktu po wieloletniej współpracy z NFZ. Sygnały napłynęły, ale sytuacja w tym zakresie nie zmieniła się wcale.
W ciągu miesiąca OIL otrzymała ponad sto odpowiedzi dotyczących kilkuset poradni specjalistycznych, także dentystycznych.
Lekarze z Pomorza zwrócili się do marszałka i wojewody pomorskiego z prośbą o interwencję w sprawie konkursów NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną przeprowadzonych trzy miesiące temu.
 
„W stomatologii, od lat po macoszemu traktowanej w naszym województwie, największe szkody poniosły dzieci i ludzie w podeszłym wieku wobec utraty kontraktów przez nieliczne jeszcze istniejące gabinety szkolne, przez ortodontów i protetyków" - czytamy w oficjalnym stanowisku OIL w Gdańsku.
 
 Lekarze z Pomorskiego alarmują, że nie ma jakichkolwiek działań zmierzających do naprawy poczynionych szkód. Według deklaracji OW NFZ w Gdańsku, konkurs uzupełniający odbędzie się jedynie w kilku zakresach, w których nie został wcześniej rozstrzygnięty. Taka sytuacja zakrawa - w opinii lekarzy - na skandal. - „Skala problemów budzi przerażenie i zmusza nas do działania" - alarmują.
 
W opinii samorządu lekarskiego ta część systemu zdrowia, która jest finansowana ze środków publicznych powinna być zbudowana na zasadach rynku regulowanego, opartego na dokładnym rozeznaniu potrzeb na poziomie województw. Problemy dnia dzisiejszego czekają na pilne rozwiązanie.


Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie   OIL w Gdańsku  

POLECAMY W SERWISACH