PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pandemia przyspiesza - rząd zwiększa obostrzenia

Autor: miro • Źródło: ms
24-02-2021, 15:27
Pandemia przyspiesza - rząd zwiększa obostrzenia Statystyka koronawirusa (fot. unsplash)
Liczba dziennych zakażeń na 100 tys. ludności w skali kraju wynosi ok. 20, a w woj. warmińsko – mazurskim - 45. W regionie tym zamknięte będą szkoły i obiekty użyteczności publicznej (na razie na dwa tygodnie) – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Liczba zleceń z podstawowej opieki zdrowotnej na testy w kierunku koronawirusa wzrosła z 40 tys. w ciągu ubiegłego tygodnia do 90 tys. już po trzech dniach tego tygodnia – to wskazuje na rosnący trend pandemii – powiedział Adam Niedzielski.

Udział mutacji wirusa tzw. brytyjskiej wzrosła z 5 proc. w styczniu 2021 r. do 10 proc. w połowie lutego. Pojawił się także wirus w mutacji południowoafrykańskiej.

Wzrasta niestety trafność wykonywanych testów w listopadzie 2020 r. przekraczała 40 proc. w skali kraju, teraz wynosi 19 proc, ale w woj. warmińsko – mazurskim przekroczyła  34 proc.

- Jesteśmy już w sytuacji, kiedy średnia dzienna w ciągu tygodnia osiągnęła poziom 8 tys. przypadków, a tydzień temu było niecałe 6 tys. przypadków. Czyli z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o blisko 30 proc. - mówił Adam Niedzielski, zaznaczając, że nie jest to jedyny parametr, który wskazuje na dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   Adam Niedzielski  

POLECAMY W SERWISACH