PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent - komentator polityczny u stomatologa

kan
09-11-2020, 13:58
Pacjent - komentator polityczny u stomatologa Ważne by nie wdawać się z pacjentem w dyskusje polityczne (fot. pixabay)
Gadatliwy pacjent to pewne wyzwanie. Główny temat, który go zajmuje to oczywiście polityka. Kiedy w końcu otwiera usta i pozwala rozpocząć zabieg, napina każdy mięsień twarzy, często zamyka usta, kręci głową co chwila i stale trzeba mu przypominać, by trzymał ją prawidłowo.

Niektórzy pacjenci oczekują, że podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, będą oglądać telewizję. Jednak telewizor w poczekalni dla pacjentów (czy w gabinecie, o ile się tam znajduje) nigdy nie powinien mieć włączonego kanału z wiadomościami. Zdecydowanie lepiej, by to były same filmy i reklamy, pisze Kirsten Brancheau, od 42 lat wykonująca zawód higienistki stomatologicznej w Stanach Zjednoczonych.

Włączona TV przyciąga uwagę pacjenta i głuszy hałasy generowane przez sprzęt stomatologiczny, zatem z punktu widzenia psychicznego komfortu pacjenta taki "rozpraszacz" jest korzystny. Tyle że powinny to by filmy, programy o żywieniu, wiadomości sportowe, te nie powodują przemożnej chęci przedyskutowania problemów politycznych.

Wiadomości zwykle nie są dobre i wprawiają ludzi w zły lub smutny nastrój. Trudno o gorszy dodatek do wizyty u stomatologa, która z natury do przyjemności nie należy, a u niektórych  wręcz budzi paniczny lęk.

Jeśli jednak dochodzi do najgorszego i pacjent zaczyna komentować aktualne wydarzenia - jak wybrnąć z opresji i wykonać szybko swoją pracę? Brancheau odpowiada, że na wstępie takiej rozmowy trzeba skomentować: tak to czyste szaleństwo i szybko przejść do tematu związanego ze zdrowiem zębów. Czasami ten komentarz trzeba wygłosić kilka razy, ale w końcu pacjent się uspokaja i umożliwia rozpoczęcie zabiegu. 

Więcej: DentistryIq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   trudny pacjent   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH