PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci biednieją i częściej szukają pomocy stomatologicznej na NFZ

Autor: miro • Źródło: ms
30-06-2020, 08:13
Pacjenci biednieją i częściej szukają pomocy stomatologicznej na NFZ Regionalne Centrum Stomatologii w Toruniu działa w coraz większej skali (foto: pixabay)
Regionalne Centrum Stomatologii, działające w ramach struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, informuje, że liczba pacjentów zgłaszających się na leczenie stomatologiczne praktycznie powróciła do poziomu sprzed pandemii.

- Pod koniec marca i na początku kwietnia było zaledwie 20 proc. wcześniej przyjmowanych pacjentów. W tej chwili przyjmujemy ok. 150 pacjentów dziennie, stan bliski sprzed pandemii, kiedy to przyjmowaliśmy 200 osób dziennie - mówi Jerzy Jakubiak, koordynator do spraw stomatologii WSZ dla torun.gazeta.pl.

Trudno jednak wrócić do podobnej skali działania, ponieważ więcej czasu trzeba poświęcić chociażby na umycie fotela i unitu dentystycznego.

Niestety NFZ płaci za wykonane procedury, tak samo jak przed epidemią, mimo że koszty są większe, przede wszystkim ze względu na maski i stroje jednorazowe. – Jeśli chodzi rękawiczki i przyłbice, to zawsze w nich pracowaliśmy – mówi portalowi torun.gazeta.pl Jerzy Jakubiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Kontraktowanie   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH