PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ostrów Mazowiecka: Medi Dent w programie profilaktycznym

Autor: miro • Źródło: ms
26-09-2016, 08:09
Ostrów Mazowiecka: Medi Dent w programie profilaktycznym Profilaktyka w Ostrowi Mazowieckiej
Do grudnia realizowane będą badania i zabiegi profilaktyczne, które wykona Ewa Zadroga Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Stomatologiczna i Lekarska Medi Dent.

Pieniądze wyasygnuje Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka. Program polityki zdrowotnej "Ostrów Mazowiecka - dla poprawy życia mieszkańców", który finansowany jest przez władze miasta Ostrów Mazowiecka, realizowany będzie od września do grudnia 2016 r.

W jego ramach zapowiadane są:
- spotkania informacyjno- edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli i szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Ostrów Mazowiecka oraz ich rodziców i opiekunów;
- badania i zabiegi profilaktyczne.

Program skierowany jest również do kobiet oczekujących na potomstwo w celu podniesienia ich wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych w zakresie profilaktyki zdrowia jamy ustnej u kobiet w ciąży oraz wpływu trybu życia, higieny, sposobu odżywiania matek na nienarodzone jeszcze dzieci. Informacje o terminach spotkań dostępne będą w szkole rodzenia w Ostrowi Mazowieckiej.

Dodatkowo Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Miasta organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat higieny jamy ustnej.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszenia do programu, dostępne będą u dyrektorów szkół i przedszkoli. Deklaracje należy składać w placówkach oświatowych do 13 października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH