PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Oskarżenia w wypadku, w którym zginęła dentystka i jej córki

Autor: miro • Źródło: ms
30-12-2020, 09:53
Oskarżenia w wypadku, w którym zginęła dentystka i jej córki Sprawa w sądzie, w której zginęła dentystka i jej córki (fot. pixabay)
Powstał akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w sprawie śmiertelnego wypadku na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Zginęły wówczas Katarzyna Juchniewicz absolwentka Wydziału Stomatologii PUM i jej dwie córki - starsza Wiktoria rozpoczęła studia medyczne na tej uczelni.

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia, obejmujący: Tomasza Ż. oraz Łukasza M. - właścicieli wypożyczalni (w lutym, zerwany pod naporem wiatru, dach z wypożyczalni nart zabił trzy osoby) oraz Piotra W. - właściciela firmy budowlanej wykonującej prace polegające na przebudowie obiektu pełniącego funkcję wypożyczalni – podała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Wszystkim mężczyznom przedstawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci trzech osób oraz obrażeń ciała kolejnego pokrzywdzonego. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego 2020 r. w Bukowinie Tatrzańskiej przy stacji Rusiń-Ski. Zerwany pod naporem wiatru halnego dach uderzył w grupę osób będących na parkingu stacji narciarskiej.

Na miejscu zginęła 52-latka i jej 15-letnia córka. Druga córka zmarłej kobiety, 21-latka, w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wieczorem tego samego dnia. Kolejnym poszkodowanym był spokrewniony ze zmarłymi 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem.

52-letnia pani Katarzyna była absolwentką Wydziału Stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego. Po studiach rozpoczęła praktykę stomatologiczną, wyjechała do Warszawy. Założyła rodzinę. Jej starsza córka, 20-letnia Wiktoria, chciała iść w ślady mamy i w październiku 2019 r. rozpoczęła studia stomatologiczne na PUM. Młodsza córka, 14-letnia Klara, była uczennicą szkoły podstawowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog  

POLECAMY W SERWISACH