PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Olsztyn: ruszyła akcja społeczna „Pokaż ząbki!”

Autor: jsz • Źródło: olsztyn24.com/jsz
25-07-2014, 07:53
Olsztyn: ruszyła akcja społeczna „Pokaż ząbki!” Dr Elżbieta Sujka rozpoczęła w Olsztynie akcję "Pokaż ząbki!" (fot. sxc.hu)
W prywatnej klinice stomatologicznej dr Elżbiety Sujki w Olsztynie, do końca wakacji, dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych.

Pierwszymi pacjentami kliniki była 15-osobowa grupa podopiecznych olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA. Dzieci zostały przebadane specjalistycznym urządzeniem do laserowego wykrywania próchnicy. Wyniki badania są fatalne. Tylko troje dzieci miało zdrowe zęby. U pozostałych zdiagnozowano próchnicę, u niektórych zaawansowaną.

Organizatorzy akcji uważają, że to efekt słabej opieki stomatologicznej w szkołach oraz nadmiernego spożywania słodyczy i słodkich napojów przez dzieci. Na Warmii i Mazurach problem jest jeszcze większy ze względu na duży odsetek ubogich mieszkańców.

- Z próchnicą do dentysty trafiają coraz młodsi pacjenci, zdarzają się nawet niemowlęta z zaatakowanymi próchnicą pierwszymi mlecznymi zębami - potwierdza dr Elżbieta Sujka, właścicielka kliniki.

Patronat honorowy nad akcją objął Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Międzynarodowe Forum Kobiet.

Klinika stomatologiczna dr Elżbieta Sujka przyjmuje olsztyńskich pacjentów od 1991 roku. To jedna z najnowocześniejszych praktyk dentystycznych na Warmii i Mazurach. Placówka otrzymała wyróżnienie jury w konkursie TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne 2012. Świadczy kompleksowe usługi z zakresu implantologii, stomatologii estetycznej, leczenia kanałowego, protetyki oraz stomatologii dziecięcej.

Właścicielka gabinetu, dr Elżbieta Sujka jest członkiem PASE (Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej) oraz członkiem fundacji Medycyny Estetycznej Anti-Aging. Jej syn, współwłaściciel gabinetu, dr Karol Sujka to z kolei absolwent m.in. Uniwersytetu w Sienie, jednego z najbardziej prestiżowych w branży stomatologicznej. 

Czytaj więcej: www.olsztyn24.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH