PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Okrajane kontrakty na ułamki etatów

ms
07-08-2014, 06:30
Okrajane kontrakty na ułamki etatów Stopniowe obcinanie kontraktów. W kilka lat o 60 proc.
Pierwotnie 16 tys. mieszkańców w gminach Sobolew i Maciejowice mogło korzystać z usług gabinetu stomatologicznego, w którym pracowały, w ramach umowy z NFZ, dwie lekarki dentystyki, każda na pełnym etacie. Stopniowo Fundusz zmniejszał umowy, ostatnio pozostawił cztery piąte etatu. To za mało, żeby świadczeniodawczynie podzieliły się kontraktem.

Pierwotnie NFZ kontraktował usługi stomatologiczne odpowiadające pracy na dwóch pełnych etatach. Później umowę zmniejszono do jednego etatu. Dentystki dzieliły go po połowie. Do czasu.

W ramach postępowania konkursowego, które zostało przeprowadzone w połowie 2014 r., liczba punktów przeliczeniowych, przewidzianych na usługi stomatologiczne w Maciejowicach, zmniejszona została o 20 proc. (w stosunku do obowiązujących dotychczas umów).
Spółka Mil-Dent (prowadzona przez pracujące od wielu lat na terenie Maciejowic dentystki) wzięła udział w konkursie. Ich oferta została jednak odrzucona z powodu tego, że - co do zasady - nie ma możliwości podziału kontraktu na mniej niż pół etatu.

Tak byłoby w tym konkretnym przypadku, gdyż obie panie chciały wspólnie realizować kontrakt (na każdą z nich przypadałoby po 40 proc. etatu). Takie rozwiązanie nie jest jednak akceptowane przez NFZ, który chce podpisywać kontrakty powiązane z pracą na minimum pół etatu. Odejście od tej zasady jest możliwe, ale rzadko stosowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH