PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

OIL w Warszawie o wypowiedzi prezydenta Dudy o sensie szczepień ochronnych

Autor: nieck • Źródło: en
07-07-2020, 11:22
OIL w Warszawie o wypowiedzi prezydenta Dudy o sensie szczepień ochronnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków, podkreśla Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

OIL w Warszawie zajęła stanowisko  w sprawie słów wypowiedzianych przez Prezydenta RP, podważających sens szczepień ochronnych (wypowiedź tę tu można przeczytać)
Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków. To na osobach publicznych ciąży szczególna odpowiedzialność za słowa, jak również za promowane postawy. Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które padły w trakcie organizowanej przez TVP ,,debaty”, a w których Pan Prezydent podważył sens obowiązkowych szczepień ochronnych, a także sens szczepienia na grypę, podkreślają w stanowisku samorządowcy.

OIL zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego, ministra zdrowia a także Rzecznika Praw Pacjenta o pilną reakcję i zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Jednocześnie, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, deklaruje nie ustawanie w przekazywaniu  lekarzom i pacjentom rzetelnej, naukowej wiedzy nt. szczepień ochronnych.

Więcej: izba-lekarska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH