PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Od marca uczelnie medyczne powrócą do pracy stacjonarnej?

Autor: miro • Źródło: ms
09-02-2021, 07:30
Od marca uczelnie medyczne powrócą do pracy stacjonarnej? Od marca studenci powrócą na uczelnie medyczne? (fot. unsplash)
- Będziemy chcieli, żeby od marca 2021 r. została przywrócona standardowa nauka na uczelniach medycznych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jedna rzecz, którą będę rekomendował Przemysławowi Czarnkowi, ministrowi edukacji i nauki, to uruchomienie od marca 2021 r. stacjonarnej nauki na uczelniach medycznych, bo tam mamy i zaszczepioną kadrę, i zaszczepionych studentów, którzy są narażeni na bezpośredni kontakt z wirusem, czyli pracują bezpośrednio z pacjentem – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pytany w jakim stopniu dalsze etapy znoszenia obostrzeń będą powiązane z przebiegiem akcji szczepień, Adam Niedzielski powiedział, że głównym – ale nie jedynym – kryterium w tym zakresie jest liczba zakażeń SARS-CoV-2. Zaznaczył jednocześnie, że szczepienia powinny oddziaływać na takie parametry, jak np. liczba zakażeń, zgonów i obłożenie łóżek w szpitalach.

- Mamy też świadomość, podejmując te decyzje, że każdy tydzień czy dwa tygodnie to jest co najmniej pół miliona osób zaszczepionych. A dzięki temu, że będziemy już mogli szczepić AstrąZeneką, ta liczba będzie zdecydowanie w tej perspektywie dwutygodniowej rosła – ocenił minister zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
uczelnie medyczne   COVID-19   Adam Niedzielski  

POLECAMY W SERWISACH