PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Obecna sytuacja epidemiczna to efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
24-09-2020, 12:58
Obecna sytuacja epidemiczna to efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich Większa aktywność społeczna zwiększa liczbę zakażeń SARS-CoV-2 (fot. pixabay)
Rekordowy wzrost nowych przypadków COVID-19 z 24 września jest skutkiem intensywnych kontaktów międzyludzkich, oceniał  rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz, odnosząc się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, powiedział, że notowany wzrost zdiagnozowanych zakażeń wynika ze zwiększonych kontaktów międzyludzkich. Nie ma większych ognisk, a w większości zakażenia nie przebiegają ostro.

- Cały czas podkreślamy, że nie ma dużych ognisk zakażeń. Cały czas są to rozdrobione ogniska, których jest wiele. To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich - zauważył.

Podkreślił, że sami jesteśmy świadkami tego, co dzieje się na polskich ulicach. - Jest to logiczna konsekwencja większej liczby spotkań, kontaktów - wyjaśnił.

Dodał, że do tych wysokich wartości trzeba się przyzwyczaić, a najważniejsze jest obłożenie szpitali.

- Dla nas najważniejsze jest obłożenie w szpitalach. Po pierwsze pod kątem zajętych covidowych łóżek, po drugie respiratorów. Tutaj mamy pełną wydolność. Cały czas rejestrujemy, że nowe przypadki są mało objawowe, bądź bezobjawowe - stwierdził.

Jednocześnie zauważył, że liczba zgonów to wynik ciężkich zachorowań sprzed dwóch, trzech czy czterech tygodni. 

Autorka: Klaudia Torchała

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH