PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowe strefy czerwone i żółte ogłoszone 4 września

Autor: miro • Źródło: ms
04-09-2020, 08:46
Nowe strefy czerwone i żółte ogłoszone 4 września Koronawirus strefy wyższych zakażeń
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał 4 września do wiadomości listę powiatów, które znalazły się na liście czerwonej i żółtej. W sumie jest ich 10. Zmiany będą obowiązywać od 5 września.

W kategorii czerwonej znalazły się: Nowy Sącz, powiat limanowski oraz powiat pajęczański.

W strefie żółtej są powiaty: nowosądecki, łowicki, lipski, kolski, konecki, przeworski, kłobucki.

Powiaty zagrożone dodatkowymi obostrzeniami: łańcucki, kościerski, otwocki, Skierniewice, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński.

W obu kategoriach żółtej i czerwonej znajduje się 10 powiatów (18 powiatów tydzień wcześniej).

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH