PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie żyje stomatolog Barbara Kacer: Królowa Seniorów

Autor: miro • Źródło: ms
02-09-2021, 12:55
Nie żyje stomatolog Barbara Kacer: Królowa Seniorów Nie żyje dentystka Barbara Kacer (fot. shutterstock)
Świat polskiej stomatologii stracił osobę o wielkim sercu i niespożytej energii, zmarła Barbara Kacer zwana Królową Seniorów.

Barbara Kacer  była  nie tylko znakomitą lekarką, ale także człowiekiem niebywale czułym na ludzki los, człowiekiem o niespożytej energii. - Przywraca wiarę w dobroć drugiego człowieka – tak o Barbarze Kacer mówili jej pacjenci.

Barbara Kacer urodziła się 16 lutego 1935 r. w Płocku i temu miastu poświęciła się bez reszty. Zmarła była córką znanej z wielu wojennych przeżyć dentystki Leokadii Lipińskiej. Barbara Kacer ukończyła w 1957 r. oddział stomatologii wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi.

Królowa Seniorów była niezwykle aktywna w strukturach samorządowych lekarzy i lekarzy dentystów, założyła Komisję Lekarzy Emerytów i Rencistów. W sprawozdaniu Naczelnej Rady Lekarskiej uznano ją za jedną z najlepiej wypełniających swoją rolę w Polsce.

O charakterze Barbary Kacer wiele mówi jej relacja z wizyty w zaprzyjaźnionej z Płocką – Toruńskiej OIL: Odwiedziłam już izby: naczelną i śląską, ale to wielkie instytucje, ta w Toruniu była pierwszą, która choćby w przybliżeniu mogła być podobna do naszej. Zajrzałam w każdy kąt, aby móc wyrobić sobie zdanie, jak to wszystko funkcjonuje u innych.

W 2012 r. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przyznał dentystce medal Pro Mazovia.

Zmarła przez wiele lat związana była z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 w Płocku, przygotowując tamtejszych uczniów do wojewódzkich konkursów wiedzy stomatologicznej. Uczniowie tej szkoły zawsze zajmowali czołowe lokaty na szczeblu wojewódzkim. Systematyczny udział szkoły w tego typu formach profilaktyki zdrowotnej i dobre przygotowanie podopiecznych były zasługą przede wszystkim Barbary Kacer, długoletniego pracownika placówki o ogromnej wiedzy i zaangażowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   NRL   samorząd lekarski   Barbara Kacer  

POLECAMY W SERWISACH