PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie żyje najsłynniejsza dentystka wśród modelek

ms
07-12-2020, 11:26
Nie żyje najsłynniejsza dentystka wśród modelek Lisa K. Cummins
Nie żyje 57-letnia Lisa K. Cummins, dentystka, której wielu celebrytów zawdzięcza piękny i zdrowy uśmiech, a która przed laty sama pozycjonowała się w grupie top modelek.

Życie Amerykanki ze Springfield w hrabstwie Delaware zmieniło się, gdy skończyła 15 lat. Wówczas to została odkryta przez fotografa mody i celebrytów Francesco Scavullo, który zauważył ją, gdy ta robiła zakupy z rodzicami w Nowym Jorku.

Karierę rozpoczęła jako modelka reprezentowana przez słynną Agencję Forda. Jej zdjęcia ukazały się trzykrotnie na okładce Cosmopolitan i znalazły się w książce Scavullo Women z 1982 r., wydanej przez Harper & Row. 

Jej zdjęcia, zrobione przez Scavullo i innych czołowych fotografów mody, są podziwiane do dzisiaj.

Cummins, przez wiele lat pracowała jako lekarz dentysta w hrabstwie Montgomery. Zmarła 30 listopada 2020 r. w Cooper University Hospital w Camden z powodu komplikacji po zatrzymaniu krążenia.

Cummins, pracując jako modelka, kończyła Gettysburg College, a później uzyskała dyplom lekarza dentysty na University of Pennsylvania. Ukończyła dodatkowe studia na Temple University, aby uzyskać kwalifikacje jako protetyk. Przeszła intensywne szkolenie w zakresie odbudowy zębów. Jej specjalnością były implanty.

Lisa leczyła wiele kandydatek do tytułów: Miss World, Miss America i Miss Universe. W listopadzie 1990 r. zajęła się zębami Miss ZSRR Marii Kevhy, która musiała szukać wsparcia za Oceanem, gdyż wówczas w Związku Radzieckim nie realizowano zaawansowanych procedur protetycznych.

Dr Cummins latami pracowała samodzielnie w gabinecie w Bala Cynwyd. Dentystka zawsze szeroko propagowała prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie zębów. Była zagorzałą miłośniczką kina i Broadwayu, uczestniczyła niemal na wszystkich premierach teatralnych. Nadążała za modą i popkulturą, zachwycając najbliższych odwołaniami do najnowszych trendów w sztuce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatolog   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH