PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie sposób wyrwać ząb przyjmując leki

Autor: miro • Źródło: ms
11-09-2020, 09:45
Nie sposób wyrwać ząb przyjmując leki Problem z usunięciem zęba (foto: pixabay)
W czasach epidemii koronawirusa korzystanie z opieki stomatologicznej w ramach NFZ nie należy do najłatwiejszych zadań. Okazuje się, że szczególnie trudna jest sytuacja, gdy pacjent przyjmujący leki musi wyrwać ząb.

Jeden z czytelników nowin24.pl  tak opisuje swoje perypetie.

Pacjent otrzymał dwa skierowania (do szpitala i przychodni w Rzeszowie przy ul. Szopena), z pilnym zleceniem wyrwania bolącego korzenia zęba.

Wykonanie ekstrakcji komplikował fakt stosowania przez mężczyznę po zawale leków rozrzedzających krew. Przy zabiegu powinien być anestezjolog.

Lekarz rodzinny wystawił dwa skierowania do przychodni i szpitala przy ul. Szopena w Rzeszowie. Tam jednak pacjent usłyszał, że nie są wykonywane tego typu usługi. Dyrektor szpitala poradził, aby mężczyzna udał się po godz. 19.00 na pogotowie. Również tam mężczyzna nie uzyskał pomocy tylko skierowanie … do szpitala przy ul. Szopena.

Ostatecznie zatem zabieg (tryb pilny) ma być zrealizowany w szpitalu na oddziale chirurgii szczękowo – twarzowej, jednak termin nie jest określony. Wstępnie pojawiła się data …20 października.

Więcej nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ekstrakcja   anestezjolog  

POLECAMY W SERWISACH