PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie będzie obowiązku szczepić się na COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP/kan
01-07-2020, 13:36
Nie będzie obowiązku szczepić się na COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Resort zdrowia nie widzi obecnie potrzeby wprowadzania obowiązkowego szczepienia chroniącego przed COVID-19, gdyby została stworzona szczepionka.

Wiceminister był pytany na briefingu w Warszawie m.in. o wyniki badania, z którego wynika, że 37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki przeciw COVID-19, gdyby była dostępna. Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia od 2 do 9 czerwca 2020 r. 28 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie skorzystałoby ze szczepionki, a 34 proc. nie miało zdania.

- Na ten moment - jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa - możemy powiedzieć, tak samo jak w przypadku innych szczepień, że wszystkie, które są dopuszczane przez resort mają potwierdzoną wartość medyczną - powiedział Cieszyński.

Pytany, czy są plany obowiązkowych szczepień na COVID-19, wiceminister przekazał, że "nie ma na ten moment takiego planu, by było to szczepienie obowiązkowe".

- Wszelkie decyzje zapadają wtedy, kiedy szczepionka jest dostępna i jest komplet informacji. Wtedy można podjąć decyzję w 100 proc. rzetelnie. Na ten moment takich planów nie ma - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH