PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ w Katowicach odwołuje konkursy. Znikome zainteresowanie kontraktami stomatologicznymi

Autor: miro • Źródło: NFZ/infoDENT24.pl
06-08-2022, 11:40
NFZ w Katowicach odwołuje konkursy. Znikome zainteresowanie kontraktami stomatologicznymi NFZ odwołuje konkursy stomatologiczne Fot, AdobeStock
OW NFZ w Katowicach zmuszony był odwołać szereg konkursów na świadczenie usług stomatologicznych, ze względu na brak lub znikomą liczbę (po jednym) oferentów zainteresowanych realizacją kontraktu.
  • NFZ nie potrafi znaleźć oferentów, którzy zainteresowani byliby m.in. świadczeniem usług stomatologicznych w gabinecie szkolnym, doraźnej pomocy oraz realizowanych w znieczuleniu ogólnym
  • NFZ w Katowicach musiał odwołać szereg konkursów na świadczenia stomatologiczne bo nie znalazł chętnych 

Nie ma chętnych na realizowanie świadczeń stomatologicznych na NFZ

Najbardziej deficytowymi usługami wśród stomatologicznych są świadczenia:

  • oferowane w znieczulaniu ogólnym,
  • realizowane w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej,
  • z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii.

Nikt także nie chce realizować kontraktów w szkolnym gabinecie stomatologicznym, szczególnie po kłopotach z pracą w okresie zdalnej nauki uczniów.

Konkursy na realizowanie kontraktów odwołane

Właśnie w tych zakresach świadczeń OW NFZ w Katowicach chciał znaleźć realizatorów. Niestety bez skutku, gdyż albo nie pojawił się żaden chętny, albo tylko jeden, co zmusiło płatnika do odwołania konkursów.

Nie udało się zatem rozstrzygnąć konkursów, które dotyczyły:

  • Świadczeń chirurgii stomatologicznej i periodontologii w rejonie powiatów: bileskim, cieszyńskim, żywieckim i Bielsko – Białej. Szukano dwóch oferentów.
  • Świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w gabinecie szkolnym na terenie: Rybnika, Jastrzębia – Zdroju, powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i rybnickiego. Płatnik liczył, że podpisze 10 umów, każda na 5 lat. Na realizację kontraktów w okresie 3 miesięcy płatnik przeznaczył 263 tys. zł, co czyniłoby ok. 8,5 tys. miesięcznie na jedną ofertę.
  • Świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w gabinecie szkolnym na terenie powiatów: kłobuckiego, częstochowskiego, myszkowskiego i Częstochowy. Płatnik liczył, że podpisze 10 umów, każda na 5 lat. Na realizację kontraktów w okresie 3 miesięcy płatnik przeznaczył 263 tys. zł, co czyniłoby ok. 8,5 tys. miesięcznie na jedną ofertę.
  • Świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w gabinecie szkolnym na terenie powiatów: będzińskiego, gliwickiego, lubienieckiego, mikołowskiego, pszczyńskiego, tarnogórskiego, bieruńsko – łędzińskiego, zawierciańskiego, a także: Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tychów, Zabrza, Żor. Płatnik liczył, że podpisze 10 umów, każda na 5 lat. Na realizację kontraktów w okresie 3 miesięcy płatnik przeznaczył 263 tys. zł, co czyniłoby ok. 8,5 tys. miesięcznie na jedną ofertę.
  • Świadczeń w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i Bielsko Białej. Płatnik liczył, że podpisze jedną umowę na 5 miesięcy dając na nie 107 tys. zł na trzy miesiące.
Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH